21.8 C
Скопје

Tag : донован мичел

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Ембид и Мичел во елемент го носеа своите екипи до победи

Слободен печат
Кошаркарите на Јута џез поведоа со 1:0 во победи во плеј-оф серијата против ЛА Клиперс, додека Филаделфија благодарение на Џоел Ембид израмни во серијата против...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси славеа во Бруклин, Мичел како легендарниот Карл Мелоун!

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата „езерџиите“ успеаја да забележат нова победа сезонава откако со 126:101 беа подобри од Нетси. Во екипата на Лос Анџелес Лејкерс...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Западното дерби и припадна на Јута

Слободен печат
Најдобриот тим во НБА лигата, Јута џез во Лос Анџелес дојде до деветтата победа по ред, славејќи над ослабените клиперси со 116:94. Донован Мичел со...
Кошарка Спорт

Ѕвездата на Јута донира 12 милиони долари на поранешното училиште

Слободен печат
Мичел донира дури 12 милиони долари на „Greenwich Country Day School“ во Конектикет, за стипендии на децата кои се сиромашни како и за изградба на...
Кошарка Спорт

Мичел ќе „лапне“ 195 милиони долари од Јута

Слободен печат
Јута џез планира богато да го награди својот најдобар кошаркар, Донован Мичел, нудејќи му вистинско богатство за нов договор. Бекот на „џезерите“ ова лето во...
Кошарка Спорт

НБА: Ниту повредите не му можат ништо на Дончиќ, Денвер пред елиминација (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот беше решен во продолжението од пет минути, а конечниот резултат и победата од 135:133 го постави Дончиќ со тројката која ја постигна со звукот...
Кошарка Спорт

Плеј-офот во НБА започна со трилер победа на Денвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако се очекуваше натпреварот да го одбележат едни од најдобрите центри во НБА лигата, Никола Јокиќ од едната и Руди Гобер од другата страна, шоуто...
Кошарка Спорт

Кошаркар на Јута на прес конференција се појави со заштитен елек (ВИДЕО)

Слободен печат
Ѕвездата на Јута џез, Донован Мичел, беше меѓу најзаслужните за победата на неговиот тим во приот натпревар по рестартот на сезоната во НБА лигата, но...
Кошарка Спорт

Проблеми во Јута, Мичел не сака да го види Гобер

Слободен печат
Гобер на 11. март беше позитивен на ковид-19 и во истиот момент челниците на НБА лигата го прекинаа шампионатот. Неколку дена подоцна Јута објави дека...
Кошарка Спорт

Научниците во САД бараат крв од излечените НБА ѕвезди за да направат вакцина

Слободен печат
Двоецот на Јута, Руди Гобер и Донован Мичел, центарот на Детроит, Кристијан Вуд и бекот на Бостон, Маркус Смарт, се излекувани од коронавирусот. Тие беа...