Tag : донован мичел

Кошарка Спорт

Кошаркар на Јута на прес конференција се појави со заштитен елек (ВИДЕО)

Слободен печат
Ѕвездата на Јута џез, Донован Мичел, беше меѓу најзаслужните за победата на неговиот тим во приот натпревар по рестартот на сезоната во НБА лигата, но...
Кошарка Спорт

Проблеми во Јута, Мичел не сака да го види Гобер

Слободен печат
Гобер на 11. март беше позитивен на ковид-19 и во истиот момент челниците на НБА лигата го прекинаа шампионатот. Неколку дена подоцна Јута објави дека...
Кошарка Спорт

Научниците во САД бараат крв од излечените НБА ѕвезди за да направат вакцина

Слободен печат
Двоецот на Јута, Руди Гобер и Донован Мичел, центарот на Детроит, Кристијан Вуд и бекот на Бостон, Маркус Смарт, се излекувани од коронавирусот. Тие беа...
Кошарка Спорт

Првите заразени во НБА, Гобер и Мичел го победија коронавирусот

Слободен печат
Рудо Гобер беше првиот кошаркар во НБА лигата кој беше позитивен на ковид-19 вирусот, а се најде на удар на јавноста недоличното однесување и исмевањето...
Ви Препорачуваме Кошарка Спорт

НБА ја суспендира лигата на 30 дена, Гобер го заразил и Мичел со коронавирус

Слободен печат
Силвер исто така истакна дека зависно од проценките но и состојбата на заболени од коронавирус, ќе биде одлучено дали сезоната ќе биде продолжена со или...
Кошарка Спорт

Гобер невнимателен, и негов соиграч позитивен на коронавирус!

Слободен печат
Нова НБА кошаркарска суперѕвезда е заразен од коронавирусот. После Руди Гобер, и кај неговиот соиграч Донован Мичел е откриено дека е позитивен на коронавирус. Оваа...