2 C
Скопје

Tag : соиграчи

Спорт Фудбал

ФОТО: Ибра на сите соиграчи во Милан им купи ист подарок!

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ и натаму е омилена личност во соблекувалната на италијанскиот фудбалски клуб од „Сан Сиро“. Не само што и на 39 години игра фантастично,...
Спорт Фудбал

Лукаку прво ја шокира јавноста, па сега му се извинува на Интер

Слободен печат
Голгетерот на Интер вчера изјави дека дека во јануари 23 од вкупно 25 фудбалери на првиот тим на Интер во јануари биле болни, но не...
Кошарка Спорт

Проблеми во Јута, Мичел не сака да го види Гобер

Слободен печат
Гобер на 11. март беше позитивен на ковид-19 и во истиот момент челниците на НБА лигата го прекинаа шампионатот. Неколку дена подоцна Јута објави дека...
Спорт Фудбал

Меси открива кој фудбалер не смеел да го погледне во очи

Слободен печат
Фантастичниот Аргентинец во целата професионална кариера настапува само за еден клуб, Барселона и веќе е виситнска легенда за која редовно се раскажуваат приказни за неговите...
Спорт Фудбал

Пандев на удар на италијанскиот министер за спорт, не требал да ги гушка соиграчите

Слободен печат
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, се најде на удар на италијански власти по победата на неговата Џенова од 2:1 над Милан. Итaлијанскиот министер...