17.8 C
Скопје

Tag : јута џез

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Атланта од „минус 26“ до голем пресврт, одличен Јанг!

Слободен печат
Кошаркарите на Атланта ја совладаа Филаделфија со резултат 109:106 и поведоа со 3:2 во полуфиналната серија на Истокот во НБА плеј-офот. Хокси дојдоа до вториот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Атланта не се предава, Јанг и Богдановиќ за пресврт против Филаделфија!

Слободен печат
Со заеднички сили кошаркарите на Атланта дојдоа до пресврт во четвртиот натпревар доцна синоќа и славеа против Филаделфија со 103:100. Иако Филаделфија во текот на...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Ленард и Џорџ ги одржаа Клиперси во живот

Слободен печат
Лос Анџелес клиперс ја совлада Јута џез со 132:106 во полуфиналето во Западната конференција и намалија на 2:1 во победи. Тандемот Каваи Ленард – Пол...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јута ита кон финале, Мидлтон и Јанис постигнаа 68 од 86 поени за Милвоки

Слободен печат
Кошаркарите на Милвоки после два убеливи порази, успеаја на свој терен да го совладаат Бруклин со 86:83 и така намалат на 2:1 во серијата во...
Кошарка Спорт

Руди Гобер е најдобар дефанзивец во НБА

Слободен печат
Центарот на Јута џез, Руди Гобер е избран за најдобар одбранбен играч во НБА лигата за оваа сезона. Ова е трето вакво признание за одличниот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Ембид и Мичел во елемент го носеа своите екипи до победи

Слободен печат
Кошаркарите на Јута џез поведоа со 1:0 во победи во плеј-оф серијата против ЛА Клиперс, додека Филаделфија благодарение на Џоел Ембид израмни во серијата против...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јута е првиот полуфиналист во Западната конференција

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата во првата рунда од плеј-офот на Западот составот на Јута со резултат 126:110 дојде до четвртата победа (4:1) и на...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јута на една победа од полуфинале во Западната конференција

Слободен печат
Доцна синоќа во четвртиот натпревар од првата рунда на Истокот екипата на Вашингтон славеше против Филаделфија со 122:114 за намалување на 3:1 во серијата. Визардси...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јута го врати брејкот, Нуркиќ го запре Јокиќ

Слободен печат
Кошаркарите на Портланд треилблејзерс израмнија на 2:2 во победи против Денвер нагетс во плеј-офот откако во четвртиот натпревар славеа со 115:95. Главна причина за убедливиот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Њујорк и Јута не дозволија нов брејк на Атланта и Мемфис

Слободен печат
Најдобриот тим во Западната конференција, Јута џез со 141:129 го совлада Мемфис гризлис и израмни на 1:1 во победи, а истиот резултат е и помеѓу...