ПРИРОДЕН ЛЕК кој ги регенерира вашите зглобови (РЕЦЕПТ) – Слободен печат
ЗдравјеМагазин

ПРИРОДЕН ЛЕК кој ги регенерира вашите зглобови (РЕЦЕПТ)

Решението некогаш може да биде многу поприродно од лекови против болки. Познато е дека аналгетиците, во големи дози, можат да бидат штетни за здравјето.

Ако страдате од болки во зглобовите и коските, тогаш знаете дека можат да бидат навистина неподносливи.

Решението некогаш може да биде многу поприродно од лекови против болки. Познато е дека аналгетиците, во големи дози, можат да бидат штетни за здравјето.

Ова е лек кој можете да го пробате, а можете да се ослободите од неподносливите болки засекогаш.

Потребни ви се:

40 гр семки од тиква
200 гр мед
3 лажици суво грозје
8 лажици ленено семе

Подготовка:

Изблендирајте ги семките од тиква, сувото грозје и лененото семе додека да добиете леплива смеса. Измешајте со медот и чувајте на темно место. Земајте по една лажичка двапати дневно.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close