4 C
Скопје

Принцот Филип е „многу подобар“, но останува во болница: Го лекуваат од инфекција

Британскиот принц Филип има инфекција и ќе остане во болница уште неколку дена, соопшти во вторникот Бакингемската палата.

Британскиот принц и сопруг на кралицата Елизабета Втора, беше хоспитализиран минатата недела, а кратко потоа од палатата потврдија дека не станува збор за коронавирусот.

EPA - EFE
EPA-EFE

Неговиот престој во болницата беше продолжен, па кралското семејство, во необичен потег, реши да ја објави неговата здравствена состојба, иако не прецизираа за каква инфекција станува збор.

EPA-EFE
Пред болницата „Кинг VII“ во Лондон / EPA-EFE/NEIL HALL

Војводата од Единбург останува во болницата „Кинг Едвард VII“ каде добива лекарска помош за инфекцијата“, се вели во соопштението од палатата.

EPA-EFE
ЕPA-EFE/TIM IRELAND

Тој е добро и реагира на терапијата, но ќе остане во болница уште неколку дена“, додаваат од палатата.

Прочитајте и...  „Фрајле“ добија конкуренција: „Камби“ е новиот сплитски машки состав кој добро пее и уште подобро изгледа
EPA-EFE
EPA-EFE/NEIL HALL

Колку што сум запознаен и од разговорот со него, тој е многу подобар… Со нетрпение очекува да излезе, што е најпозитивното нешто… Значи стискаме палци“, изјави синот Едвард, најмладиот
од четирите деца на принцот Филип и кралицата Елизабета за „Sky News“.

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 3 март: Ви претстојат позитивни промени во љубовта

Слободен Печат

Виц на денот: Кокошки

Слободен печат

На денешен ден – 3 март

Слободен Печат

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

Остави Коментар