17.8 C
Скопје

Tag : принц филип

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Што им оставил принцот Филип на своите наследници?

Слободен печат
Иако богатството на принцот Филип не е најголемо во кралското семејство, тој сепак успеал да собере значителна сума за време на неговиот живот. По неговата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кејт Мидлтон: Олицетворение на идната кралица, со својот став и изглед

Слободен печат
Кетрин Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, успеа повторно да го привлече вниманието на целиот свет. Таа се појави на погребот на принцот Филип елегантно облечена,...
Вести Свет

Шефицата на Шин Фејн се извини за убиството на вујкото на принцот Филип од страна на ИРА

Слободен печат
Шефицата на Шин Фејн, Мери Лу Мекдоналд, денеска јавно се извини за атентатот врз вујото на  британскиот принц Филип од страна на членовите на ИРА...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата со наведната глава и порака на белиот венец го испрати војводата од Единбург: Што напишала Лилибет за својот принц?

Слободен печат
На ковчегот на војводата од Единбург, покрај венецот со свежи цвеќе, кој кралицата лично го избрала била прикачена и порака. Принцот Филип, војводата од Единбург,...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Кралското семејство достоинствено го испраќа принцот Филип до неговото вечно почивалиште: Сите погледи насочени кон браќата Вилијам и Хари

Слободен Печат
Кралското семејство го испраќа принцот Филип до неговото вечно почивалиште, достоинствено и во согласност со епидемиолошките мерки и неговите желби. Сопругот на кралицата Елизабета Втора...
Магазин Магазин слајдер Свет Слајдер Сцена

ВИДЕО | Членовите на кралското семејство пристигнаа во замокот Виндзор: Светските медиуми во живо ја пренесуваат церемонијата по повод погребот на принцот Филип

Слободен Печат
Принцот Филип, војводата од Единбург, британски принц и сопруг на кралицата Елизабета Втора почина на 9 април 2021 година на 99-годишна возраст. Кралското семејство денес...
Колумни

Корисните, бескорисните и лобистите

Жанета Скерлев
Наредени во полукруг, петнаесетина претставници на некои од поинтересните и поретките, а според некои и поегзотичните јазични редакции на Светскиот Сервис на БиБиСи чекаа со...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Кои се 30-те луѓе што ќе присуствуваат на погребот на принцот Филип?

Слободен Печат
Војводата од Единбург, кој почина на 99-годишна возраст, ќе биде погребан денеска. Кралицата имала тежок избор во селектирањето на само 30 гости. Бакингемската палата откри...
Вести Магазин Свет Слајдер Сцена

Принцот Филип ќе биде погребан денеска

Слободен печат
Во капелата на замокот Виндзор денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се...
Колумни

Во служба на нејзиното Височество

Марин Гавриловски
Во петокот наутро во замокот Виндзор, неколку месеци пред својот стоти роденден, почина принцот Филип, војводата од Единбург, сопругот на кралицата Елизабета втора. Оваа вест...