25.8 C
Скопје

Tag : британско кралско семејство

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Меган ќе остане дома“: Принцот Хари ќе присуствува сам на откривањето на статуата на неговата покојна мајка

Слободен Печат
Првиот ден од јули носи прилично важен настан за британското кралско семејство. Имено, како што е најавено, по повод роденденот на покојната принцеза Дијана, ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета Втора веќе нема да дозволи Хари и Меган да го клеветат семејството: Еве што ја прелило чашата

Слободен Печат
Според британските медиуми, кралицата Елизабета Втора веќе нема намера да молчи и да дозволи јавно да се критикува и суди кралското семејство, имајќи ги предвид...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета ја запозна својата правнука на необичен начин

Слободен Печат
Кратко по нејзиното раѓање на 4 јуни Лилибет Дијана морала да присуствува на многу важен состанок – средба со нејзиното височество, кралицата Елизабета Втора. Ќерката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Меган Маркл и принцот Хари, Лилибет Дијана ќе добие двојно државјанство

Слободен Печат
Британскиот принц Хари и Меган Маркл го дочекаа своето второ дете – ќерката која доби посебно име Лилибет Дијана Маунтбатен Виндзор. Името ѝ е инспирација...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кејт Мидлтон се вакцинираше против ковид-19

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон (39), ја прими првата доза на вакцината против ковид-19 и изрази почит кон сите вклучени во програмата за вакцинација. Кејт...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната девојка на принцот Хари проговори за врската: Беше застрашувачко и непријатно

Слободен Печат
Поранешната девојка на принцот Хари, Челси Дејви опиша како се чувствувала во текот на седумте години од нивната врска. Таа не можела да се справи...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралското семејство со реакција по новите обвинувања од принцот Хари: Се чини дека сите се виновни освен нив

Слободен Печат
Иако сè одеше во прилог на теоријата дека нарушените семејни односи во кралското семејство по смртта на принцот Филип, конечно ќе се поправат, се чини...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Хари повторно шокираше: Сакав да го напуштам кралското семејство кога имав 20-тина години, поради она што ѝ се случи на мајка ми

Слободен Печат
Иако се чинеше дека нарушените семејни односи ќе се поправат по смртта на принцот Филип, на чиј погреб присуствуваше и принцот Хари, кој потоа успеа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

За првпат по 120 години: На отварањето на британскиот парламент, кралицата седеше сама, а на местото на престолот на принцот Филип имаше поставено маса

Слободен Печат
По локалните избори минатата недела, британскиот парламент ја продолжи својата седница, а во согласност со традицијата, истиот беше инаугуриран од кралицата Елизабета Втора. A поради...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Биографијата на Меган и Хари ќе биде последната капка што ќе ја прелие чашата на британското кралско семејство

Слободен Печат
Се претпоставува дека новите поглавја кои ќе бидат додадени во биографијата ќе се осврнат на повеќемилионските договори што Хари и Меган ги склучија со „Нетфликс“,...