4 C
Скопје

Tag : британско кралско семејство

Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Филип е „многу подобар“, но останува во болница: Го лекуваат од инфекција

Слободен Печат
Британскиот принц Филип има инфекција и ќе остане во болница уште неколку дена, соопшти во вторникот Бакингемската палата. Британскиот принц и сопруг на кралицата Елизабета...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Вилијам ја откри здравствената состојба на неговиот дедо Филип

Слободен Печат
Принцот Филип, соругот на кралицата Елизабета Втора беше хоспитализиран пред една недела. Неговиот внук Вилијам потврди дека Филип е во добра здравствена состојба. Војводата од...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Принцот Филип ќе остане неколку дена во болница: Од палатата тврдат дека болеста не е поврзана со ковид-19

Слободен Печат
Војводата од Единбурк беше примен во болница во вторникот вечерта, по препорака на неговиот лекар, соопштија од Бакингемската палата. Принцот моментално се наоѓа во болницата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл победи во судскиот процес против еден од најголемите британски таблоиди

Слободен Печат
Војвотката од Сасекс и сопруга на принцот Хари, Меган Маркл победи на судскиот процес против „Associated Newspapers“ по цели две години. „Меган Маркл имаше разумни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Еугенија и нејзиниот сопруг Џек Бруксбенк станаа родители

Слободен Печат
Внуката на кралицата Елизабета Втора, принцезата Еугенија, вчера роди син. Момчето што принцезата вчера го донесе на свет е 11-тиот наследник на тронот на Велика...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

На членовите на кралското семејство „нема да им се допадне“ новиот филм за принцезата Дајана

Слободен Печат
Ако светот научи една работа за британското кралско семејство, тоа е дека тие не сакаат да се прикажуваат нивните животни приказни во уметнички дела како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон откри како се справува со карантините: Станав фризер на моите деца

Слободен Печат
Како и секоја мајка и Кејт Мидлтон секојдневно, поголемиот дел од времето го посветува на своите деца. Но, периодов на пандемија се одразило и на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон била „изненадена“ од подароците што ги добила од Меган Маркл

Слободен Печат
Принцот Хари и Меган Маркл ја изненадиле војвотката од Кембриџ, со „внимателни“ подароци за нејзиниот роденден, пишува „Мирор“. Кејт го прослави денот со мала забава...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали Меган Маркл и принцот Хари ја „засенија“ Кејт Мидлтон со новото соопштение?

Слободен Печат
Се чини дека Меган Маркл и принцот Хари повторно ја „засенија“ Кејт Мидлтон, бидејќи нивното последно соопштение се совпадна со 39-от роденден на војвотката. Војвотката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не издржаа долго – Бремената принцеза Евгенија и нејзиниот сопруг се иселија од резиденцијата на принцот Хари и Меган Маркл

Слободен Печат
Внуката на кралицата Елизабета Втора изгледа не сака повеќе да живее во поранешниот дом на војводата и војвотката од Сасекс… Бремената принцеза Евгенија со својот...