4 C
Скопје

Tag : принц едвард

Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Филип е „многу подобар“, но останува во болница: Го лекуваат од инфекција

Слободен Печат
Британскиот принц Филип има инфекција и ќе остане во болница уште неколку дена, соопшти во вторникот Бакингемската палата. Британскиот принц и сопруг на кралицата Елизабета...
Жена Магазин

Сите ги смотала околу малиот прст: Била куртизана, станала принцеза, а на крај убиец! (ФОТО)

Слободен печат
Родена и порасната во париска работничка класа уште како тинејџерка го допрела дното и завршила на улица. Животот на Маргарет Алиберт е достоен за најголемите...
Вести Свет

АЛАРМ ВО БАКИНГЕМСКАТА ПАЛАТА: ФБИ сака да го испраша средниот син на британската кралица! (ВИДЕО)

Слободен печат
Неодамнешното апсење на милијардерот Џефри Епстин на аеродромот во Њујорк поради трговија со малолетнички за давање на сексуални услуги го вклучило алармот и од другата...
Вести Македонија

Претседателот Пендаровски го прими принцот Едвард: Ова е потврда за силните врски со Обединетото Кралство (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими принцот од Сасекс, Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на Северна Македонија. Посакувајќи...
Вести Македонија

ГАРДАТА ПОСТРОЕНА: Шекеринска го пречека најмладиот син на Кралицата Елизабета

Слободен печат
Ми беше чест да го пречекам Prince Edward, Earl of Wessex, најмладиот син на Кралицата Елизабета, порача министерката за одбрана Радмила Шеќеринска во нејзината објава...
Вести Македонија

Принц Едвард доаѓа во дводневна посета на Македонија

Слободен печат
Принцот Едвард, грофот од Весекс, ќе ја посети Македонија на 15 и 16 мај, најавија од британската амбасада во Скопје. Тој во текот на посетата...
Еспресо Шоу биз

КРАЛСКИ КАРАНИЦИ: Ни тие не се отпорни на проблеми, а за се е виновна ТАА!

Слободен печат
Новиот документарец „Кралство во војна“ прикажува дека караниците меѓу принцовите од британскиот кралски двор имаат корени длабоко во минатото. Најмладиот син на кралицата Елизабета, според...
Вести Македонија

Британскиот принц доаѓа во Македонија

Слободен печат
Принцот Едвард, грофот од Весекс, ќе ја посети Македонија на 15 и 16 мај, најавија од британската амбасада во Скопје. Тој во текот на посетата...