ГАРДАТА ПОСТРОЕНА: Шекеринска го пречека најмладиот син на Кралицата Елизабета – Слободен печат
ВестиМакедонија

ГАРДАТА ПОСТРОЕНА: Шекеринска го пречека најмладиот син на Кралицата Елизабета

Шеќеринска и гостинот салутираа на црвениот тепих пред построената македонска гарда во Скопје.

Ми беше чест да го пречекам Prince Edward, Earl of Wessex, најмладиот син на Кралицата Елизабета, порача министерката за одбрана Радмила Шеќеринска во нејзината објава на Фејсбук.

– Уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу 🇲🇰 и 🇬🇧. – со симболи Шеќеринска ги означи Македонија и Велика Британија во објавата.

Шеќеринска и гостинот салутираа на црвениот тепих пред построената македонска гарда во Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close