АЛАРМ ВО БАКИНГЕМСКАТА ПАЛАТА: ФБИ сака да го испраша средниот син на британската кралица! (ВИДЕО) - Слободен печат

АЛАРМ ВО БАКИНГЕМСКАТА ПАЛАТА: ФБИ сака да го испраша средниот син на британската кралица! (ВИДЕО)

Неодамнешното апсење на милијардерот Џефри Епстин на аеродромот во Њујорк поради трговија со малолетнички за давање на сексуални услуги го вклучило алармот и од другата страна на Атлантскиот океан – во Бакингемската палата.

Имено, еден од добрите пријатели на Епстин е принцот Ендру, војвода од Јорк и среден син на британската кралица Елизабета Втора.

Според пишувањето на списанието “Globe”, американскиот ФБИ сака да го испраша принцот во врска со случајот кој ја потресол јавноста имајќи во предвид дека милијардерот се дружел со многубројни познати личности – Бил Клинтон, Доналд Трамп, Вуди Ален и други.

Британското списание, повикувајќи се анонимни извори, пренесува дека во Бакингемската палата има вонредна состојба.

„Кралицата Елизабета е надвор од себе од бес. Таа се плаши дека овој настан може жестоко да и наштети на монархијата. Поради тоа размислува и својот втор син да го исфрли од кралското семејство и да му ги ускрати правата и да го лиши од обврските”, рекол изворот близок на палатата.

Прочитајте и...  КАКО ПАРИТЕ ДА РАБОТАТ ЗА ВАС: Ова се трите најважни работи

Џефри Епстин, кој во 2007-ма веќе бил осудуван за слични прекршоци, бил задржан во притвор и сега му се заканува 45 години робија. ФБИ верува дека Епстин најмалку една од своите жртви пратил кај војводата од Јорк за секс, и тоа неколку пати. Тоа се случило во 2001-ва година и станува збор Вирџинија Робертс Џуфри, која тогаш имала само 15 години.

Прочитај повеќе

Запрена операцијата за спасување по земјотресот во Турција

Слободен Печат

Кацарска: Згрозена сум од изјавата на Стефанова

Слободен печат

Директорот на СЗО допатува во Кина поради корона вирусот

Слободен печат

Деловната страна на Коби Брајант: Го пренесе „мамба менталитетот“ и во бизнисот

Слободен печат

Кина ја надмина Русија во производството на оружје и воена опрема

Слободен Печат

Поради коронавирусот 800 кинески работници нема да се вратат во Црна Гора

Слободен Печат

Остави Коментар

13 + six =

Прочитај повеќе

Рама: Меркел го поддржува балканскиот „мини Шенген“

Слободен Печат

Обвинителката Стефанова „ја закопа“ Катица Јанева

Слободен печат

Прв смртен случај од коронавирусот во Пекинг

Слободен Печат

Харадинај демантира: Со Гренел не дискутиравме за железничко поврзување меѓу Белград и Приштина

Слободен Печат

Термо-камера и на аеродромот во Скопје

Слободен печат

Национален центар со кој ќе се зголеми безбедноста на граѓаните на интернет

Слободен печат