9 C
Скопје

Принцот Чарлс конечно прогласен за крал, но на Инстаграм

Многу медиуми во последно време пишуваат дека круната на 71-годишниот принц Чарлс ќе му ја одземе неговиот постар син, 37-годишниот принц Вилијам. Сепак, како што пишува магазинот „New Idea”, принцот Чарлс конечно дочекал да биде назначен за крал.

За тоа кој и кога, по 94-годишната кралица Елизабета Втора, ќе ја преземе круната и ќе седне на британскиот престол, се шпекулира со месеци.

Имено, како што за именуваниот магазин откри експертот за кралското семејство Пени Џуниор, пандемијата на коронавирус, што се шири низ целиот свет, на принцот Чарлс му влијаела одлично, па 71-годишниот, откако го надмина самиот Ковид-19, ја искористи изолацијата за да се приближи до фановите.

Преку неговиот официјален профил на Инстаграм, британскиот наследник на престолот секојдневно комуницира со своите следбеници, со што се зголеми неговата популарност на споменатата мрежа.

View this post on Instagram

A piper plays The Heroes of St Valery outside Birkhall, as His Royal Highness takes the salute to mark the 80th anniversary of the Battle of St Valery-en-Caux. On this day in 1940, one week after the evacuation of Dunkirk, the Battle of St Valery-en-Caux on the Normandy coast of France came to an end. Thousands of soldiers from the 51st Highland Division lost their lives or were forced to surrender and marched to prisoner of war camps where they remained until the end of the war. The Prince has affiliations with many of the highland regiments that served in the 51st Highland Division during the Second World War. . ⬅️ More than 400 pipers across five continents marked the anniversary, including The Queen’s Piper who played today at Windsor Castle. Scottish Armed Forces charities @poppyscotland, Legion Scotland & RCET: Scotland’s Armed Forces Children’s Charity organised the tribute to remember those who gave their lives and those who were captured. #StValery80 . 📷 PA / @poppyscotland

A post shared by Clarence House (@clarencehouse) on

Голем број на луѓе добија можност да слушаат што вели принцот, па многумина успеале да се идентификуваат со него. Токму заради тоа, Пени изјави дека Чарлс неофицијално е прогласен за крал на Инстаграм поради неговиот ангажман на оваа социјална мрежа во последните неколку месеци.

instagram
Прочитајте и...  Фасцинантна трансформација на Борче Јовев од Штип: Ми се вклучи „чипот“ во глава, неподнослива беше тежината!

Поврзани вести

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица

Слободен печат

Остави Коментар