18 C
Скопје

Tag : крал

Спорт Фудбал

Ново шоу на Златан, се прогласи за крал на Шведска

Слободен печат
Селекцијата на Шведска квалификациите за пласман на СП 2022 година го започна со минимална победа над Грузија, стрелец на единствениот гол беше Виктор Клаесен, додека...
Вести Свет

ВИДЕО: Кралството Зулу завиено во црно: Од дијабетeс почина кралот Гудвил Звелтини

Слободен печат
Кралот на нацијата Зулу, Гудвил Звелтини, почина денес на 72-годишна возраст во болницата каде се лекуваше од проблеми со дијабетес. King of the Zulus. Ingonyama...
Вести Свет

Шпанскиот крал е во карантин заради контакт со заразено лице

Слободен печат
Шпанскиот крал Фелипе Шести се наоѓа во карантин бидејќи бил во контакт со лице заразено со коронавирусот, соопшти вечерва Кралската палата. „Едно лице со кое...
Вести Свет

Германија се закани со протерување на кралот на Тајланд: Да не управува со својата земја од германска почва

Слободен печат
Кралот на Тајланд, Маха Вачиралонгкорн може да биде протеран од Германија доколку продолжи да издава укази од неговата вила во Баварија, соопшти Бундестагот, а пренесе...
Вести Свет

Протест во Барселона: Посетата на шпанскиот крал и премиерот ги крена на нозе каталонските сепаратисти

Слободен печат
Неколку илјади каталонски сепаратисти денеска демонстрираа низ улиците на Барселона против посетата на шпанскиот крал Фелипе Шести и премиерот Педро Санчез. Американските медиуми оценуваат дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

69 години чека да стане крал, а сега одлучи дека е доста – Принцот Чарлс и Камила планираат да се преселат!

Слободен печат
Принцот Чарлс е неславен рекордер. За неговиот живот, во историјата ќе се учи како за принц со најдолг стаж. Неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, која...
Вести Свет

Кралот на Јордан го распушти Домот на пратеници и нареди да се одржат избори

Слободен печат
Суверенот на хашемитското кралство Јордан, кралот Абдула Втори, го распушти Домот на пратениците и на владата и нареди да одржи национални избори, јави националната агенција...
Вести Свет

Поранешниот шпански крал ја напушта земјата поради финансиски скандал: Ќе живеам во друга земја

Слободен печат
Поранешниот шпански крал Хуан Карлос Први изјави дека ја напушта Шпанија и дека ќе живее во друга земја поради финансискиот скандал во кој се најде....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Колкави се шансите принцот Џорџ да стане следниот монарх на Велика Британија?

Слободен Печат
Британскиот принц Џорџ има само седум години, а е трет во редот да стане монарх, после принцот Чарлс, односно после принцот Вилијам. Всушност, линијата за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Слободен печат
Со своите речиси 32 милиони следбеници, Дан Билзериан е прогласен за „Крал на Инстаграм“, а познат е по забавите и дружењето со бројни убавици, кои...