19 C
Скопје

Претседателот на Реал Мадрид ја победи короната

„Кралскиот“ клуб вечерва потврди дека претседателот Флорентино Перез е негативен на коронавирус на последниот тест.

Перез беше позитивен на коронавирус на почетокот на февруари, а клубот сега потврди дека двата теста на претседателот на Реал Мадрид кои се направени во последните 48 часа се негативни.

Сепак, Перез одлучи да не патува со екипата во Италија, каде Реал во среда против Аталанта го игра првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Тајгер Вудс не бил под дејство на алкохол или дрога, но го чека казна!

Поврзани вести

Гвардиола ја откри тајната на успехот на Сити: Имаме многу пари

Слободен печат

Павлов: Тренинг кампот во Дубаи е полн погодок

Зоран Спасоски

Спортскиот директор на КФСМ, Тодор Гечевски за неуспехот на квалификациите за ЕП 2022: Ни недостигаше малку среќа, но иднината ветува

Сака слободно да трча: Олимписка шампионка на суд за човекови права!

Слободен печат

Тајгер Вудс не бил под дејство на алкохол или дрога, но го чека казна!

Слободен печат

Гордоста на Милан и Интер во легенда, Црвена звезда има чест уште еднаш да го почувствува „Сан Сиро“!

Слободен печат

Остави Коментар