11 C
Скопје

Tag : негативен на коронавирус

Спорт Фудбал

Претседателот на Реал Мадрид ја победи короната

Слободен печат
„Кралскиот“ клуб вечерва потврди дека претседателот Флорентино Перез е негативен на коронавирус на последниот тест. Перез беше позитивен на коронавирус на почетокот на февруари, а...
Останатo Спорт

Ф1: Хамилтон е негативен на корона и ќе вози на последната трка во сезоната

Слободен печат
Шампионот Луис Хамилтон сепак не ја заврши овогодинешната сезона во Формула 1, откако се опорави од коронавирусот ќе се врати во својот болид кој на...
Спорт Фудбал

Роналдо се излечи од коронавирус

Слободен печат
Фудбалерот на Јувентус и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, беше позитивен на коронавирус од 13. октомври и оттогаш се наоѓа во карантин. Тој имаше два...
Ракомет Спорт

Сите ракометари на Е. Пелистер негативни на коронавирус, тренерот Бабиќ со комплетен тим против Гудме

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер го одработија последниот тренинг пред заминувањето во Данска, каде екипата во вторник ќе го одигра својот прв натпревар од Д групата...
Останатo Спорт

Димитров се излечи од коронавирусот

Слободен печат
Григор Димитров учествуваше на „Адриа тур“ турнирите во Белград и Загреб каде и се зарази со коронавирусот. Тој последниот дуел во Задар го предаде бидејќи...