7.9 C
Скопје

Tag : флорентино перез

Спорт Фудбал

Неочекувано – Реал продава тандем од 100 милиони, Перез подготвува револуција!

Слободен печат
Реал Мадрид е подготвен да продаде двајца играчи наредното лето, кои сите ги најавуваа како иднината во „кралскиот“ клуб. Доколку има вистинска понуда, а се...
Спорт Фудбал

Првиот човек на УЕФА жестоко го критикуваше Флорентино Перез!

Слободен печат
Во интервјуто за „24.ur“, претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, зборуваше за долго најавуваното ново натпреварување, „Суперлига“, кое го загрозува елитното натпреварување на Европската куќа на...
Спорт Фудбал

Баерн се откажа, Мбапе би можел да биде новиот „крал“!

Слободен печат
Раководството на „Кралскиот клуб“ сè уште не сака да влезе во официјални преговори со управата на ПСЖ затоа што не сака да ги расипе меѓусебните...
Спорт Фудбал

Доколку Флорентино Перез сака да го засили Реал Мадрид мора да ја голтне гордоста

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез увиде дека неактивноста во летниот преоден рок беше грешка и затоа планира да биде активен во наредните два, но...
Спорт Фудбал

Рамос не сака да биде „светец“, капитенот верен на „кралевите“!

Слободен печат
Еден од најдобрите фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид планира и натаму да смета на својот искусен дефанзивец, Серхио Рамос. Шпанските медиуми истакнуваат дека претседателот...
Спорт Фудбал

Реал сигурен дека идното лето ќе направи бомбастичен трансфер

Слободен печат
Реал Мадрид не се откажува од Килијан Мбапе и наредното лето ќе тргне со сите сили во реализација на трансферот, пишува „АС“. Според весникот кој...
Спорт Фудбал

Серхио Рамос има две понуди со кои го добива тоа што Реал не му го нуди

Слободен печат
Капитенот и претседателот на Реал Мадрид, Серхио Рамос и Флорентино Перез, повторно имаат несогласувања поради новиот договор кој треба му биде понуден на фудбалерот. Проблемот...
Спорт Фудбал

Тешки зборови од челникот на Ла Лига: Перез е креаторот на Суперлигата

Слободен печат
Лигата во која ќе учествуваат само најголемите и најмоќните европски фудбалски екипи се повеќе станува реалност, а нејзиното формиртање може да им предизвика несогледливи проблеми...
Спорт Фудбал

Поранешниот претседател на Реал Мадрид открива дека долгот на „кралевите“ изнесува неверојатни милијарда евра

Слободен печат
Поранешниот претседател тври дека долговите на Реал Мадрид изнесуваат милијарда евра и упати сериозни критики за одлуката на актуелниот претседател Флорентино Перез да го продаде...
Спорт Фудбал

Бурно е во „кралскиот“ клуб, Перез во соблекувалната му дал ултиматум на тренерот Зидан

Слободен печат
Весникот „АС“ тврди дека шест натпревари се доволно да се види дека Реал Мадрид сезонава го допре дното и нареден натпревар е најголемото светско дерби,...