• флорентино перез

Перез до навивачите: Следната година Мбапе е наш

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез им соопшти на група навивачи дека очекува Килијан Мбапе да дојде во клубот по крајот на сезоната. На социјалните мрежи е објавено видео во кое се гледа како автомобилот на газдата застана и неколку фанови на „кралскиот“ клуб се собраа околу него и почнаа да разговараат со него. За …

Перез до навивачите: Следната година Мбапе е наш Read More »