Претепано и силувано петнаесегодишно девојче од дом за деца без родители

Полиција / Фото: МВР

Петнаесетгодишното девојче штитеничка на дом за деца без родители, во саботата е оддалечена од зградата кадешто е згрижена. Во полициската станица во Центар стигнала пријава дека девојчето е исчезнато, објавува Телма.

Неколку часа подоцна, таа била во Велес, заедно со поголема група велешани со коишто таа се познавала. Била истепана, сексуално злоставувана и веднаш однесена во болница на прегледи.

 Девојчето само пријавило во велешката полиција во недела наутро. Две лица се повикани на разговор. Истрагата е во тек.

Настанот се случил во населбата Дворови во Велес, каде што населението обично е навикнато на врева.

 

 

Видео на денот