Прекрасна глетка на стадионот на Партизан: 22.000 дечиња на трибините (ВИДЕО)

Екипата на Партизан вечерва ја има најубавата поддршка од трибините на стартот во Лигата на Европа против АЗ Алкмар. УЕФА го казни српскиот клуб, еден натпревар да игра пред празни трибини. Партизан вложи жалба, но УЕФА остана на ставот дека не смее да има навивачи на трибините, но на еден начин му прогледа низ прсти на српскиот тим.


УЕФА дозволи на трибините да има само дечиња помали од 14 години по што се мобилизираа во Партизан. Тие во соработка со основните училишта во Србија, на стадионот на Партизан, овозможија дури 22.000 дечиња да го следат натпреварот против АЗ Алкмар.

Прочитајте и...  Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат

Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Слободен печат

И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Слободен печат

ФФМ: Стадионот во Прилеп може да организира и вечерни натпревари!

Слободен печат

Кореа и Врсаљко се заразените играчи во Атлетико Мадрид

Слободен печат

Наков и Николовски, старо-нов репрезентативен потенцијал во Џио Струмица

Слободен печат

Унгарците открија, Николов се сели во Серија А!? (ФОТО)

Слободен печат