Tag : лига на европа

Спорт Фудбал

Лига на Европа: Рома и Севиља во битка за четвртфиналето

Слободен печат
Најинтересен натпревар се очекува да биде помеѓу екипите на Севиља и Рома. Севиља која е трикратен освојувач во Лигата на Европа, на среќен начин обезбеди...
Спорт Фудбал

Арсенал триумфално во Пиреја, страшен пресврт на Ренџерс (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Арсенал оствари минимален триумф од 0:1 на гостувањето во Пиреја против Олимпијакос. Победничкиот гол беше дело на Лаказет во 81. минута. Минимална победа...
Спорт Фудбал

Интер доаѓа во соседството, против Лудогорец во 1/16 финале во Лигата на Европа

Слободен печат
По жрепката во Лигата на шампионите, попладнево во Нион, УЕФА ги одреди и паровите за второто по квалитет клупско континентално натпреварување,Лигата на Европа. Најголемо внимание...
Спорт Фудбал

Фаворитите без проблеми во последното коло од Лигата на Европа

Слободен печат
Манчестер јунајтед влезе во победничка серија и по големите победи во Премиер лигата над Тотенхем и Манчестер сити, сега на ред дојде и Лигата на...
Спорт Фудбал

Арсенал се спаси од нов срам (ВИДЕО)

Слободен печат
„Топчиите“ на гостувањето во Лиеж кај Стандард одиграа 2:2 и тоа благодарение на головите на Лаказет и Сака во 78. и 81. минута. Претходно белгискиот...
Спорт Фудбал

Ливерпул фаворит за триумф во Лигата на Европа

Слободен печат
Актуелниот европски шампион, Ливерпул, на едно коло до крајот сè уште не го обезбеди пласманот во нокаут фазата во Лигата на шамионите. „Црвените“ се први...
Спорт Фудбал

Ристовски и Спортинг си обезбедија пласман во нокаут фазата во ЛЕ, нова мизерија на Арсенал

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски заедно со својот Спортинг опбезбедија пласман во нокаут фазата во Лигата на Европа, откако пред своите гледачи го прегазија ПСВ со...
Спорт Фудбал

Партизан прокоцка два гола предност во финишот и остана без европска пролет

Слободен печат
Екипата на Партизан остана без победа на гостувањето кај АЗ Алкмар во петтото коло во Лигата на Европа играјќи 2:2 со што ги загуби шансите...
Спорт Фудбал

Астана со пресврт ги совлада резервистите на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед уште во минатото коло си го обезбеди пласманот во нокаут фазата од Лигата на Европа, но фудбалерите продолжија да им создаваат непријатни изненадувања...
Спорт Фудбал

„Топчиите“ го торпедираа Стандард, дербито на вечерта за Лацио

Слободен печат
Екипата на Арсенал, за разлика од вториот англиски фаворит за трофејот, Манчестер јунајтед, не греши и дојде до втората победа во Лигата на Европа. „Топчиите“...