• лига на европа

Каква доминација, шпанските екипи немаат пораз во европските финалиња од 2001 година

Шпанските екипи со вечерашната победа на Реал Мадрид во Лигата на шампионите го вратија приматот во европскиот фудбал и притоа имаат неверојатна статистика. Имено, шпанските екипи овој милениум, од 2001 година па досега, немаат пораз во финалните натпревари во европските клупски натпреварувања. Тие имаат неверојатен учинок, 21 победа во 21 натпревар. Во четири наврати, во …

Каква доминација, шпанските екипи немаат пораз во европските финалиња од 2001 година Read More »