4 C
Скопје

Tag : партизан

Вести Ви Препорачуваме Регион СП Неделник

Досие „Навивачи“: Мавај, снимај – Како падна Веља Невоља

Слободен печат
„…Ајде ти мавај, а ти снимај… Мавај, снимај, мавај, снимај…“ Секој клип што Вељко Беливук, попознат како Веља Невоља и неговата група ги поставуваа на...
Вести Регион

ВИДЕО: По апсењето на Веља Невоља „Партизановци“ не се предаваат, испратија моќна порака до властите – Тајна од бункерот

Слободен печат
Навивачите на Партизан „Јужна страна“ на својот официјален ЈуТјуб канал објавија денеска ново видео под наслов – Тајна од бункерот на стадионот на Партизан. Брутално...
Спорт Фудбал

Младиот македонски репрезентативец Симуновиќ го продолжи договорот со Партизан

Слободен печат
Денеска Партизан на својот официјален веб сајт ја информираше јавноста дека е продолжена соработката со младиот репрезентативец на Македонија, Марко Симуновиќ (20). Нашиот играч настапува...
Спорт Фудбал

Стадионите на Партизан и Црвена звезда под полициска опсада,, се апсат навивачи

Слободен печат
Силни полициски сили од вчера вечер се наоѓаат околу стадионите на двата најголеми клубови во Србија, Црвена звезда и Партизан, а стадионот на „црно-белите“ е...
Кошарка Спорт

АБА Лига: Црвена звезда го доби неизвесното вечно дерби со Партизан

Слободен печат
Големото дерби во АБА лигата помеѓу Партизан и Црвена звезда заврши со триумф од 85:86 на „црвено-белите“ кои го задржаа максималниот скор по осум кола....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Партизан знае само победнички по „нотите“ на Филиповски!

Слободен печат
После заминувањето на црногорскиот стратег Владо Шчепановиќ од тренерската функција на Партизан, повторно се вратија добрите резултати на српскиот кошаркарски клуб. Македонецот со словенечки пасош,...
Кошарка Спорт

Македонец на клупата на Партизан, Филиповски е наследникот на Шчепановиќ

Слободен печат
Како што јавува Б92, Филиповски по средбата со претседателот на „црно-белите“ Остоја Мијаиловиќ, се согласил да седне на клупата на Партизан. Заедно со Филиповски на...
Кошарка Спорт

Блокада: Проблеми во АБА кошаркарската лига!

Слободен печат
Како што информира порталот „Нова.рс“, сметката на АБА-лигата е блокирана. А причината е нерасчистени правни акти, како продолжение на сето она што се случуваше летово...
Кошарка Спорт

Димитриевиќ и Хувентуд со пресврт го совладаа Партизан

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ имаше голем удел во победата на неговиот Хувентуд над Партизан на стартот од сезоната во Улеб Еврокупот. Хувентуд со пресврт на...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ: Верувам дека можам да бидам лидер на репрезентацијата!

Слободен печат
Шпанската екипа на Хувентуд Бадалона се подготвува за настапот во Еврокупот, а својот прв натпревар во новата сезона ќе го има денеска од 20.45 часот...