Tag : партизан

Спорт Фудбал

Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Слободен печат
На само неколку дена пред продолжувањето на првенството во соседна Србија, денеска се појави вест дека пред извесен период навивачите на Партизан му удриле шлаканици...
Спорт Фудбал

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат
Милошевиќ наводно добил неколку шамари од навивачите на Партизан, а причината за тоа тепањето е дека „Гробарите“ биле незадоволни од својот тренер кој не се...
Спорт Фудбал

Стојковски беше херојот на 100 дерби меѓу Црвена звезда и Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот македонскир репрезентативец во интервјуто за српскиот „Телеграф“ се потсетува на 100 вечно дерби помеѓу најголемите фудбалски ривали, Црвена звезда и Партизан. Токму на празникот...
Спорт Фудбал

Фудбалскиот свет се простува од Антиќ

Слободен печат
Славното тренерско име Радомир Антиќ, денеска на 72-годишна возраст  по кратко боледување почина во Шпанија. Целиот фудбалски свет е во тага, сите екипи во кои...
Спорт Фудбал

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во тешки времиња и вонредната состојба, поради пандемијата на коронавирусот, проблем повеќе за Александар Давидов (36), докажан фудбалски ас. Во Бач каде што живее, ограбена...
Вести Скопје Слајдер

Димковска за Утрински брифинг: Салата Партизан повторно ќе биде расадник на спортисти

Спортската сала „Партизан“, која во 1963 година, по земјотресот во Скопје била изградена како донација од Франција, веќе десетина година претставува руина, наместо симбол на...
Вести Скопје

Избрано идејното решение за спортската сала Партизан

Слободен печат
Избрано е идејното решение за обнова на спортската сала „Наум Наумовски – Борче”, позната како „Партизан”. Станува збор за проектот подготвен од архитектите Томас Ромеро...
Вести Скопје Слајдер

Граѓаните гласаат за новиот изглед на „Партизан”

Слободен печат
На веб страницата на Општина Карпош поставени се двата идејни проекти за новиот изглед на спортската сала „Наум Наумовски – Борче” (позната како „Партизан”). Граѓаните...
Вести Култура

Започнува операцијата за битолското кино „Партизан“

Слободен печат
Некој можда знај, некој не, ама летово во Битола почнавме една партизанска борба. Старото кино „Партизан“, кое се наоѓа до долната гимназија, последниве 5 години...
Спорт Фудбал

Милко Ѓуровски: Да не бев Македонец ќе бев петтата ѕвезда на Звезда

Слободен печат
Поранешниот македонски фудбалер, Милко Ѓуровски пред 30 години направи еден од најневеројатните трансфери, од Црвена звезда се пресели во редовите на најголемиот ривал, Партизан. Токму...