Пожарникари му ја СПАСИЛЕ КУЌАТА, а пораката која му ја оставиле на сопственикот стана ВИСТИНСКИ ХИТ (ФОТО)

Австралијанецот Пол Секфи на социјалните мрежи ја сподели пораката која му ја оставиле пожарникарите кои ја спасиле неговата куќа од пожар, а потоа се извиниле поради тоа што се напиле млеко од неговиот ладилник.

Секфи се вратил во својот дом во Нов Јужен Велс и токму таму ја затекнал пораката од локалните пожарникари: „Задоволство ни е што успеавме да ја спасиме вашата куќа. ПС: Ви должиме млеко“, пишува во пораката.

Австралија веќе неколку денови се бори со пожарите во кои досега настрадаа три лица и изгореа повеќе од 150 куќи. Повеќе од 60 пожари беснеат во Нов Јужен Велс, пишува Би-Би-Си.

Секфи пораката ја пронашол во кујната. Во неа пожарникарите се извинуваат и што не успеале да ја спасат и оставата покрај куќата, а Австралијанецот вели дека подобра порака нема добиено уште од утрото по венчавката.

Прочитајте и...  Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Фотографијата со пораката ја споделиле стотици луѓе, а дошла и до пожарникарот кој ја напишал. „Драго ми е што пораката пристигнала до вас“, напиша Кејл Харди Портер на Фејсбук.

„Се засолнивме во вашата куќа каде здогледавме фрижидер“ додаде тој во меѓувреме извинувајќи се за лошиот ракопис бидејќи веќе било темница.

„Задоволство ни е што успеавме да направиме нешто позитивно во така страшни услови“, напиша Харди Портер.

Прочитај повеќе

Фолк пејачката Ани Малинкова: Планински туризам ми е избор за ова лето

Слободен печат

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 8 јули: Го гледате животот со оптимизам

Слободен печат

Виц на денот – Натприродни способности

Слободен печат

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат