Пожар над Пинтија, граѓаните во паника, пожарникарите се борат со огнот (ФОТО)

Голем пожар попладнево беснее во близина на населбата Пинтија.

Жителите на оваа скопска населба веќе се во паника, додека пожарникарите водат борбат со огнот.

фото: Слободен печат/ Драган Митрески

Пожарот зафатил сува трева и нискостеблеста шума.

На самото место се противпожарни екипи на Град Скопје и се обидуваат да го изгаснат пожарот.

фото: Слободен печат/ Драган Митрески

Во гаснењето на пожарот е вклучено и локалното население, кое стравува за своите домови кои се наоѓаат на само 200-300 метри од огнот.

фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Прочитајте и...  МВР: 20 лица не го почитувале полицискиот час

Прочитај повеќе

Одложено лансирањето на ракетата, нов обид во сабота

Слободен печат

Тивок бунт во Франција: Угостителите на празни маси и со положени униформи ги сервираа своите барања

Слободен печат

Ваучер од 6 илјади денари за летување во Македонија може да добијат повеќе членови на исто семејство

Слободен печат

САД надмина 100 илјади жртви од коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Имаме помала стапка на смртност од Грција и од Словенија

Слободен печат

Еден од платените убијци кои пукаа во црногорскиот мафијаш во Киев имал македонски пасош (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лошото време може да го одложи стартот на ракетата на „СпејсИкс” со американски астронаути

Слободен печат

Вашингтон формално заклучи дека Хонгконг не ја задржал автономијата

Слободен печат

Заев апелира мерките да се почитуваат без исклучок

Слободен печат

Борел: Единствено дијалогот на ЕУ гарантира европска иднина на Србија и на Косово

Слободен печат

Терминот во којшто може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни

Слободен печат

Се чека дури 14 дена за испорака: Календар со нацисти предизвика бес ширум светот!

Слободен печат