Tag : Пинтија

Вести Скопје

Делови на Долно Лисиче и Пинтија денеска ќе бидат без вода

Слободен печат
Без вода денеска од 10 часот ќе бидат дел од населба Долно Лисиче и населба Пинтија. Корисниците на вода од ул.2 во населба Долно Лисиче...
Вести Скопје

Без вода вечерва жителите на населбата Пинтија

Слободен печат
Без вода денеска од 22:00 часот ќе останат корисниците од населбата Пинтија, кои се поврзани на старата водоводна мрежа. Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е...
Вести Македонија

Изгаснат пожарот кај Пинтија

МИА агенција
Пожарот кај населбата Пинтија е изгаснат, информираат утринава од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје. Пожарот избувна вчера околу 11:30 часот во шумскиоит реон над...
Вести Македонија

Се уште активен пожарот кај Пинтија

МИА
Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за...
Вести Македонија

Пожарот во Пинтија на 200 метри од куќите, гаснењето отежнато

Слободен печат
Пожарот што избувна денеска околу 11:30 часот во шумата над скопската населба Пинтија е на околу 200 метри од населени куќи. „Пожар над населбата Пинтија....
Вести Македонија

Пожар над Пинтија, граѓаните во паника, пожарникарите се борат со огнот (ФОТО)

Слободен печат
Голем пожар попладнево беснее во близина на населбата Пинтија. Жителите на оваа скопска населба веќе се во паника, додека пожарникарите водат борбат со огнот. Пожарот...
Хроника

Еден од загинатите кај Пинтија имал 16 полициски казни за 6 месеци

Горан Наумовски
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска истакна дека на булевар „Борис Трајковски” од јануари до мај се изречени 369 казни за брзо возење, а...