Повеќе не е смешно, сега е болно: Тој беше најпосакуваниот маж, а денес изгледа неверојатно лошо (ФОТО)

Со секое свое појавување во јавноста, Мики Рурк шокира со својот изглед, а бројни негови обожаватели се согласуваат дека тој изгледа сè полошо.

профимедиа

Актерот поради пандемијата на коронавирусот морал да замине од Латвија, каде снимал нов филм, а откако се вратил во Лос Анџелес за првпат се појавил во јавноста. Рурк во друштво на својот асистент прошетал низ Беверли Хилс, но и покрај обидот за камуфлажа папараците веднаш го воочиле.

профимедиа

Неговиот изглед е резултат на бројните пластични операции за кои многумина сметаат дека навистина не му биле потребни, а неговото лице е целосно деформирано.

профимедиа

Поранешниот боксер и ѕвездата на филмовите “9 ½ Weeks” и “The Wrestler” воопшто не се грижи за тоа, а неколку пати и напоменал дека не му смета што се зборува за него. Свесен е дека физичкиот изглед му е уништен поради лошите одлуки од минатото, но вели дека животот продолжува понатаму.

Прочитајте и...  Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)
профимедиа

Рурк беше во врска со бројни ѕвезди и двапати во брак. Со Дебра Феуер се ожени во 1981 година, а парот беше во брак до 1989 година. Со колешката Каре Отис се венчаше во 1992 година, но нивниот брак од самиот почеток беше полн со скандали. Актерот дури и беше уапсен поради обвинение за семејно насилство, но подоцна таквото обвинение беше отфрлено. Од 2009 до 2015 година, Рурк беше во врска со руската манекенка Анастасија Макаренко.

профимедиа

Во текот на кариерата често беше вмешан и во политиката. Мики Рурк е огромен љубител на животни и обожува кучиња, а поради тоа е дел од бројни организации за заштита на животните.

профимедиа

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат