13 C
Скопје

Tag : неверојатно

Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Мејкап трик кој го применува и Дру Баримор: Вака нашминканите очи изгледаат неверојатно!

Слободен печат
Овој трик ќе ви заштеди доста време… Актерката Дру Баримор (46) откри еден трик кој често го користи, а благодарение на кој очите и изгледаат...
Забава Магазин Магазин слајдер

5 добри работи кои ви ги носи танцот: Неверојатно влијание врз психофизичкото здравје!

Слободен печат
Танцувањето може да ви донесе неочекувана радост во животот! Танцот, односно движењето е еден од најстарите начини на комуникација на земјата. Секој народ има свој традиционален танц кој го отсликува. Доколку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Мајката на Кејт Мидлтон на 66 години изгледа неверојатно: На нејзиниот изглед и фигура би ѝ позавиделе и многу помлади!

Слободен печат
Сега е јасно на кого можат да му се заблагодарат за изгледот војвотката од Кембриџ и нејзината сестра Пипа… Керол Мидлтон (66), мајката на Кејт и...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Беше прогласена за најубаво девојче во светот, а денес изгледа навистина неверојатно (ФОТО)

Слободен печат
Тилан Блондо повеќе не е девојче… Тилан Блондо се прослави уште како девојче, запливувавјќи во модeлинг водите, а нејзината слава кулминираше пред десетина години кога...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нова занимација за ова попладне – Кнедли со кајсии: Неодоливи, меки и неверојатно сочни!

Слободен печат
Во овој рецепт ве уверуваме дека ќе се заљубите на прв поглед… Потребни состојки: – 10 кајсии – 300 грама компир – 150 грама брашно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Изгледа дека годините не ѝ можат ништо! Сара Џесика Паркер и на 55 години мами погледи на плажа (ФОТО)

Слободен печат
Таа може да се пофали со совршен изглед и во шестата деценија… Часовите по танцување на кои одела како мало девојче дефинитивно се исплатиле. Сара...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Што се можете да направите од обичната картонска кутија – 59 неверојатно креативни идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите во домот имаме барем една картонска кутија која не ни служи за ништо, туку ја чуваме во случај да не ни затреба за нешто....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Повеќе не е смешно, сега е болно: Тој беше најпосакуваниот маж, а денес изгледа неверојатно лошо (ФОТО)

Слободен печат
Со секое свое појавување во јавноста, Мики Рурк шокира со својот изглед, а бројни негови обожаватели се согласуваат дека тој изгледа сè полошо. Актерот поради...
Магазин Храна

Посни домашни бајадери – Неверојатно вкусни, се топат во уста!

Слободен печат
Магичен десерт за сите генерации, пробајте ги овие домашни бајадери кои се топат во уста… Потребни состојки: – 600 грама шеќер – 350 грама посни...
Забава Магазин

Браќа близнаци кои се ожениле со сестри близначки имаат деца кои неверојатно си личат (ФОТО)

Слободен печат
На фотографијата можете да видите двајца браќа близнаци кои се ожениле со сестри кои исто така биле близначки. И двата пара имаат дете, а нивните...