18.8 C
Скопје

Потресите во регионот продолжуваат: Нов земјотрес регистриран кај Петриња

Земјотрес со јачина од 3,4 степени по Рихтер бил регистриран синоќа на подрачјето во близина кај Петриња.

Потресот бил регистриран во 1.23 часот а епицентарот бил на осум километри јужно од Петриња, објави Сеизмолошката служба.

Според пишувањата на Јутарњи лист, граѓаните пријавиле дека почуствувале силно тресење.

Поврзани вести

Рама и Мета ја поздравија одлуката на Холандија за Албанија да почне преговори со ЕУ

Слободен печат

ООН ги поздрави резултатите од средбата меѓу Бајден и Путин

Слободен печат

Шахпаска: Креираме законско решение кое ќе одговори на денешното современо време

Слободен Печат

СДСМ: Опозициската ВМРО-ДПМНЕ се уште е под палка на бегалецот од Будимпешта

Слободен Печат

Подеми и падови во односите на Путин со американските претседатели

Слободен печат

Паника во Рим: Пронајдена бомба во автомобил на три часа пред почетокот на натпреварот Италија – Швајцарија

Слободен печат

Остави Коментар