Поранешната обвинителка на СЈО Ленче Ристовска бремена со близнаци

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Ленче Ристовска, поранешната обвинителка на СЈО е бремена и носи близнаци.

Ова вест на својот Фејсбук профил ја соопшти новинарката Александра-Сашка Цветковска, која сподели фотографија од нив двете во прегратка, потенцирајќи во статусот дека на фотографијата се наоѓаат четири лица, со што откри дека Ристовска очекува близнаци.

„Не само пријател, туку инспирација. Еден ден се надевам дека општеството ќе го цени тоа што таа ни го даде со својата храброст, интегритет, светлина и убавина. И ќе и дозволи да направи повеќе и вистински да придонесе во глобалната борба за правда и еднаквост. Милостивата храбра суперпаметна Ленче која прави сите да се чувствуваме мали. Меѓу неколкуте најдобри во Македонија. П.С. Ние четворицата“, напиша новинарката Цветковска.

Фото: Принтскрин/Фејсбук
Видео на денот