Tag : обвинителка

Вести Македонија

ЈАНЕВА ДО СУДОТ: Се надевам дека не се плашите од зборовите на обвинителката за „тресење од гаќи“

Горан Наумовски
Не сум виновна и знам дека ОЈО нема докази против мене. Горда сум на СЈО, на тимот и на сите отворени предмети. Ние создадовме стотина...
Вести Македонија

Судскиот совет го осуди однесувањето на Рускоска

Горан Наумовски
Судскиот совет на Република Северна Македонија најостро го осудува однесување на јавната обвинителка Вилма Рускоска. Од Судскиот совет на Република Северна Македонија во денешното соопштение...
Хроника

„ТИТАНИК“: Галевска сведочеше дека незаконски биле издавани лични карти

МИА Агенција
Јадранка Галевска поранешен началник на Одделот за управни работи денеска при сведочењето за случајот „Титаник” посочи дека незаконски биле издавани лични карти, најголем број во...
Хроника

Обвинителката се повлече од предметот за смртта на Тамара

Слободен печат
Јавната обвинителка која го застапуваше обвинението против лекари и екс директори на Фондот за смртта на малата Тамара Димовска денеска го информираше Судот дека се...
Вести Хроника

Катица Јанева во вторник на распит кај Русковска

Катица Јанева во вторник ќе дава исказ кај обвинителката Вилма Русковска за преметот „Рекет“, соопшти нејзината адвокатка Ирена Фрчковска во вечерашното гостување во емисијата 360...
Хроника

Заев ќе сведочи за „Монструм“

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев ќе биде повикан да сведочи за случајот „Монструм“, односно за петкратното убиство што се случи кај Смиљковското Езеро, најавила обвинителката Фатиме Фетаи...
Вести Хроника

Стефанова: Нема да конкурирам за местото на Јанева

Горан Наумовски
Јавната обвинителка Лиле Стефанова смета дека има овластување да ја води постапката по предметот „Титаник”, но и дека треба сериозно да се погледнат укажувањата на...
Вести Хроника

Се бара изземање на обвинителката Стефанова од „Титаник“

Горан Наумовски
Судечкиот судија во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство денеска даде 30 минутна пауза за да одлучи и да се произнесе по барањето на адвокатот...
Вести Македонија

Обвинителката Стефанова дојде во ОЈО – Избега од камерите

Горан Наумовски
Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова денеска дојде во Одделот за организиран криминал при ОЈО да даде исказ за аферата „Рекет” во која притворени се Бојан...
Хроника

Обвинителката Јосифовска најави тужба за ослободителната пресуда за случајот „Тревник“

Горан Наумовски
Обвинителката од СЈО Бети Јосифивска по соопштување на ослободителната пресуда за обвинетите во „Тревник“ најави тужба по пресудата. – Нема дилема дека ќе жалиме пред...