Популарната водителка позираше во проѕирна маица, лајковите не престануваат (ФОТО)

Популарната италијанска водителка Дилета Леота по неколку недели во самоизолација се враќа на малите екрани.

На радост на бројните обожаватели, водителката има повеќе од 6,2 милиони следбеници на Инстаграм, објави како нејзината емисија од радио пристигнува и на ТВ.

„Среќна сум што можам да објавам дека мојата емисија ќе ја има и на телевизија, се гледаме секој ден од 12 до 13 часот…“, напиша Леота покрај фотографијата за која доби речиси 600 илјади лајкови.

28-годишната Италијанка последните денови од карантинот зборуваше за важноста за социјалното дистанцирање и самоизолацијата, при што користеше и фудбалски метафори. „Ова е како фудбалот, успехот ќе дојде доколку сите работат за тимот“, порача таа.

Таа покажа и како чисти во самоизолацијата, а многумина го пофалија и нејзиниот природен изглед.

View this post on Instagram

Pulizie di primavera 🌸😄

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

View this post on Instagram

Pranzo nell’infinito 🤍❄️

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Прочитајте и...  Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Прочитај повеќе

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)

Слободен Печат

Анастасија Ражнатовиќ славеше роденден во домашни услови: Кога Цеца се фати за микрофонот сите кренаа раце! (ВИДЕО)

Васко Спасоски