17.8 C
Скопје

Tag : водителка

Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубоморна сум! Тој е мој и Божји: Јована Јоксимовиќ за бракот со Жељко

Слободен печат
Српската водителка Јована Јоксимовиќ со години е во хармоничен брак со кантавторот Жељко Јоксимовиќ, а сега проговорила за нивниот однос, за љубомората и за децата....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ники де Јагер влезе во историјата: За прв пат трансродово лице во улога на водителка на овогодишната Евровизија

Слободен печат
Една од најпознатите „јутјуберки“ во светот, холандската шминкерка и интернет ѕвезда Ники де Јагер, попозната по ЈуТјуб – каналот „Туторијалите на Ники“, официјално влезе во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Ники де Јагер: Водителката на Евросонг поради закани откри дека е трансродова личност

Слободен печат
Убавата Холанѓанка се прослави на јутуб како шминкерка и фризерка, а нејзиниот ЈуТјуб – канал „Туторијалите на Ники“, има над 13 милиони следбеници. Но, минатата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат
Познатата српска водителка Сузана Манчиќ е мајка на две возрасни ќерки, Теодора (28) и Наталија (26), но малку е познато дека пред нивното раѓање, таа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО Марјана Станојковска ги вапса јајцата на Велики Четврток

Слободен печат
Македонската лото-девојка и водителка Марјана Станојковска го испотичува велигденскиот обичај – вапсањето на јајца. Убавата Марјана на својот профил на Инстаграм се пофали со бојадисаните...
Живот Магазин Магазин слајдер

Опра Винфри првпат за интервјуто со Меган и Хари: Кога го рекоа тоа, морав да го прекинам снимањето!

Слободен печат
Славната водителка Опра Винфри  (67) првпат јавно проговори за интервјуто кое го направи со принцот Хари и Меган Маркл, за кое и понатаму се зборува....
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Поранешната Мис на Македонија Вера Мештеровиќ се впушта во водителските води

И. Т
Нашата поранешна Мис на Македонија, модел, актерка и професионален модератор Вера Мештеровиќ на својот инстаграм-профил ги израдува своите обожаватели, пријатели и следбеници со својот најнов...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Сузана Манчиќ проговори за секс-снимката: На децата им реков да не кажуваат дека сум им мајка!

Слободен печат
Една од најпознатите лото-девојки во поранешна Југославија, Сузана Манчиќ (64), се присетила на тешката ситуација во која се наоѓала откако во 2005 излезе во јавноста...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Гола жена влетала во програма во живо напаѓајќи ја водителката

Слободен Печат
Пред неколку дена се случил сериозен инцидент за време на снимањето на емисијата „Acces direct“ на романската телевизија „А1“. Водителката Мирела Вајда била шокирана откако...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО: Лила Филиповска ужива летајќи со балон во Кападокија

А.М
Популарната македонска водителка Лила Филиповска знае како да ужива. Таа отпатува во Кападокија, Турција каде ужива гледајќи ги неверојатните пејсажи летајќи со балон.   View...