5 C
Скопје

Покетино позитивен на коронавирус

Тренерот на францускиот шампион ПСЖ, Маурицио Покетино е позитивен на коронавирус, потврдија „светците“.

Покетино денеска ги доби резултатите од тестот и испадна дека тој е позитивен на ковид-19 поради што во наредниот период нема да смее да ја води екипата.

Тој ќе го пропушти натреварот против Анже во Лига 1 кој се игра викендов, а засега сè уште не е познато кога ќе може да се врати на обврските.

Аргентинецот неодамна на седна на клупата на ПСЖ наследувајќи го Томас Тухел, а во средата го освои првиот трофеј во тренерската кариера. Неговиот ПСЖ со 2:1 го совлада Олимпик Марсеј во францускиот Суперкуп.

Прочитајте и...  Чудна беше одлуката на Клоп, агентот на Салах со мистериозна порака!

Пред да седне на клупата на ПСЖ, Покетино беше тренер уште на Еспањол, Саутемптон и Тотенхем.

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Остави Коментар