Tag : маурицио покетино

Спорт Фудбал

Реал не се откажува, 150 милиони евра за нов напаѓач!? (ФОТО)

Слободен печат
Реал Мадрид не се откажува од идејата да ангажира нов напаѓач од светска класа. Моментно Лука Јовиќ се наоѓа целосно надвор од форма, па сите...
Спорт Фудбал

Покетино се кандидира за нов менаџер на Манчестер јунајтед!? (ФОТО)

Слободен печат
Маурицио Покетино, како што пренесува „Скај Спортс“, би сакал да се врати во Премиер лигата, вкупно пет години го водеше Тотенхем со кој успеа лани...
Спорт Фудбал

Покетино сигурно доаѓа во Јунајтед доколку…

Слободен печат
Според „TalkSport“, поранешниот менаџер на Тотенхем, Маурицио Покетино, задолжил неименуван агент да преговара во негово име бидејќи тој нема постојан правен застапник. Преговорите се во...
Спорт Фудбал

Покетино го одби Реал Мадрид, оди по стапките на Мурињо и ја чека вистинската понуда

Слободен печат
Маурицио Покетино одлучи да оди по стапките на Жозе Мурињо и одби да потпише преддоговор со Реал Мадрид. Претседателот на „кралскиот“ клуб Флорентино Перез му...
Спорт Фудбал

Покетино го прекина молкот и покажа дека е господин

Слободен печат
По пет и пол години на клупата на Тотенхем, Маурицио Покетино пред десетина дена доби отказ откако клубот падна во резултатска криза. Експресно беше најдена...
Спорт Фудбал

„Билд“ го откри името на новиот тренер, претставувањето ќе биде во јануари

Слободен печат
Германскиот шампион моментно го предводи Ханс Флик, кој зареди со добри резултати откако дојде на местото на Нико Ковач. Сепак, се очекува Флик да биде...
Спорт Фудбал

Покетино со емотивна порака се прости од фудбалерите на Тотенхем

Слободен печат
Фудбалерите на Тотенхем доживеаја пријатно изненадување на првиот тренинг по репрезентативната пауза. Покетино кој пет години беше тренер на Тотенхем, не беше во можност лично...
Фудбал

За освојување на трофеи нема подобар од Мурињо

Слободен печат
Маурицио Покетино по пет години поминати во Тотенхем, пред два дена доби отказ поради слаби резултати во оваа сезона. – Мислам дека беше вистинско време...
Спорт Фудбал

Почнува трката за Покетино, четири гиганти во игра за неговиот потпис

Слободен печат
Маурицио Покетино по пет години на „Вајт Харт Лејн“ од утрово е минато на Тотенхем. Аргентинецот го направи Тотенхем еден од најдобрите англиски премиерлигаши, а...
Спорт Фудбал

Покетино го заврши своето во Тотенхем?!

Слободен печат
Ерата на Маурицио Покетино во Тотенхем се ближи кон крајот. Аргентинецот деновиве имал разговор со претседателот Даниел Леви на кој му било укажано дека клубот...