Tag : позитивен на коронавирус

Кошарка Спорт

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат
Мачван кој летово се пензионира, е пренесен во белградскста болница „Драгиша Мишовиќ“. „Ви благодарам на поддршката. Точно е дека сум хоспитализиран на болницата „Драгиша Мишовиќ“...
Останатo Спорт

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат
Имено, веднаш откако Григор Димитров објави дека е позитивен на коронавирус беше прекинат турнирот во Задар, а подоцнежните тестирања покажаа дека позитивни на ковид-19 се...
Кошарка Спорт

НБА во големи проблеми, тројца кошаркари на Њу Орлеанс позитивни на корона

Слободен печат
Грифин не сакаше да ги именува кошаркарите, а призна дека првите позитивни тестови се откриени на тестирањата кои беа извршени на 23. јуни. – НБА...
Спорт Фудбал

Легендарниот аргентински тренер позитивен на коронавирус

Слободен печат
Карлос Биљардо ја предводеше Аргентина до триумфот на Светското првенство 1986 година во Мексико, е позитивен на коворнавирус. Биљардо ги предводеше и „гаучосите“ четири години...
Останатo Спорт

И тренерот на Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ е позитивен на корона

Слободен печат
Хрватот е последниот од тенисерите и организацијата на „Адриа тур“ кој е позитивен на ковид-19. Откако Димитров откри дека е позитивен на коронавирус, се откажа...
Останатo Спорт

Чориќ е посилен од коронавирус, позитивен, а веќе тренира

Слободен печат
Хрватскиот тенисер Борна Чориќ кој пред четири дена беше позитивен на коронавирусот, веќе почна со тренинзи. Чориќ беше дел од „Адриа тур“ турнирот во Задар,...
Кошарка Спорт

Коронавирусот се шири во НБА, заразени тројца „кралеви“

Слободен печат
Кошаркарите на Сакраменто кингс, Бади Хилд, Џабари Паркер и Алекс Лен се позитивни на коронавирус и тие се чувствуваат добро и немаат посериозни симптоми. –...
Останатo Слајдер Спорт

Се јави таткото на Новак: Димитров е виновен

Слободен печат
Бугарскиоте тенисер во неделата објави дека е позитивен на ковид-19 по што експресно беше откажано финалето на „Адриа тур“ во Задар. Веднаш потоа беше извршено...
Кошарка Спорт

НБА во паника, четворица позитивни на корона

Слободен печат
Сепак, последниот развој на настаните ја доведува во прашање завршницата во НБА лигата. Екипите кои ќе учествуваат во продолжението од сезоната, 22 наместо 30 започнаа...
Останатo Спорт

Србите си направија огромни проблеми со олабавувањето на мерките: И Јокиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат
Ѕвездата на Денвер нагетс и на српската кошаркарска репрезентација, Никола Јокиќ е последниот спортист од нашиот северен сосед кој е позитивен на коронавирус. Јокиќ бил...