Почна снимањето на филмот за Џеј Рамадановски: Сопругот на Туцаковиќ ќе биде дел од проектот по двете трагедии

џеј рамадановски
Фото: Принтскрин / Instagram

Биографскиот фил „Недела“ кој ќе го опише животот на покојниот Џеј Рамадановски започна да се снима пред две недели, а сега испливаа и нови детали за овој проект кој продукцијата го држи во најголема тајност.

Како што дознава српски „Курир“ дел од екипата ќе биде и Александар Фута Радуловиќ кој со овој проект се враќа на голема врата по големите две трагедии кои му се случија во изминатиот период.


По загубата на Марина Туцаковиќ и синот пред неколку месеци, тој вели дека бил ангажиран поради авторските права на текстовите кои ги има напишано неговата сопруга за покојниот Џеј.

„Се е регулирано што се однесува на правата уште одамна. Дури и јас се ангажирав околу музиката за некои делови од овој филм. Малку по малку се враќам и Марина тоа би го сакала и и било многу драго“ – изјавил Фута.

Џеј Рамадановски почина на 56-годишна возраст поради проблеми со срцето. Иако е роден во Белград, Џеј имаше македонско потекло, односно неговите родители биле Роми од Ресен. За веста која го растажи целиот Балкан, многумина прокоментираа дека тој починал токму на денот кога ја испеа својата позната песна и голем хит „Недела“.

„Недела, и сите сте тука, а јас не сум со вас“, гласат стиховите на песната.

ВИДЕО| Стихот како судбина: Џеј Рамадановски почина на денот за кој го испеа својот најголем хит!

ВИДЕО| Лепа Брена, Дара Бубамара, Аца Лукас… Ова се пејачите кои имаа чест да снимат дует со Џеј Рамадановски!

Засекогаш ќе живее во нашите срца: Тоше, те сакаме!

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот