ВИДЕО| Лепа Брена, Дара Бубамара, Аца Лукас… Ова се пејачите кои имаа чест да снимат дует со Џеј Рамадановски!

Денеска почина Џеј Рамадановски, великанот на регионалната музичка сцена, чии балади, како и многу хитови, се запишани во аналите на југословенската музика. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber За време на неговата повеќедецениска кариера, тој соработуваше со многу колеги и сними некои од најубавите дуети на естрадата. Еден од првите дуети што ги сними … Продолжи со читање ВИДЕО| Лепа Брена, Дара Бубамара, Аца Лукас… Ова се пејачите кои имаа чест да снимат дует со Џеј Рамадановски!