ВИДЕО| Стихот како судбина: Џеј Рамадановски почина на денот за кој го испеа својот најголем хит!

Прославениот фолкер Џеј Рамадановски почина денес на 56-годишна возраст поради проблеми со срцето. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Иако е роден во Белград, Џеј имаше македонско потекло, односно неговите родители биле Роми од Ресен. За веста која го растажи целиот Балкан, многумина прокоментираа дека тој починал токму на денот кога ја испеа својата … Продолжи со читање ВИДЕО| Стихот како судбина: Џеј Рамадановски почина на денот за кој го испеа својот најголем хит!