По седум години брак: Кралскиот пар го очекува првото дете (ФОТО)

Принцот Гијом и принцезата Стефани од Луксембург во 2020 година ќе го добијат своето прво дете.

Оваа вест е објавена на официјалниот Инстаграм профил на кралското семејство, под официјалните фотографии од кралскиот пар.

Да се потсетиме, и претходно, поточно во 2016 година, се пишуваше дека принцезата е бремена, но таа тие натписи брзо ги демантираше.

– Во моментов не ми е во план да бидам мајка. Уживам во времето кое го поминувам со мојот сопруг, изјави таа тогаш.

Тие двајца се венчаа во октомври 2012 година.

Прочитајте и...  Слободанка Јакимовска Јосифовиќ, професионален нуркач: Под вода сум како во вселената, како да лебдам

Прочитај повеќе

Уште само струјата фалеше до поскапи

Весна Дамчевска

Хороскоп за 6 август: Играјте на сигурно и нема да зажалите

Слободен печат

Во Либан пристигнува меѓународна помош, гувернерот ја нарече ситуацијата „апокалиптична”

Слободен печат

Влада на СДСМ со сите албански партии, поддржана од 74 пратеници?

Соња Христовска-Угриновска

Во светот на секои 15 секунди по еден човек умира од Ковид-19, во земјава 3557 активни случаи

Слободен печат

Виц на денот – Инцидент

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три хороскопски знаци на кои ќе им се насмее љубовта во месец август!

Слободен Печат

Синот на Дејвид Бекам се соблече и ги покажа стомачните мускули, му порачаа дека е ист како татко му! (ФОТО)

Васко Спасоски

Актерката од хит-серијата „Ривердејл“ ја откриј тајната за совршено тело! (ФОТО)

Слободен Печат

Брутално искрена! Анабела не сака да се слушне со ќерка си: Ќе ја паметам онаа среќна Луна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Потресна исповед на Исидора Бјелица уште пред две години: Доаѓа ден кога знаеш дека останал само уште еден погреб…

Васко Спасоски

Само што оздраве од корона, повторно доби температура и заврши во болница: Пејачката Славица Чуктераш вели дека е силна! (ФОТО)

Васко Спасоски