По „неуспехот“ на Србија, Богдановиќ го цитираше Џордан! (ФОТО)

Можеби јас сум виновен. Ова е само почеток…Нема изговори – напиша Богдановиќ на Твитер.

Тие се фактички се воведните зборови од една реклама на легендарниот кошаркар Мајкл Џордан, во која вели:

„Можеби ве натерав да помислите дека е лесно, кога не било. Можеби ве натерав да помислите дека моите најдобри потези започнале од линијата за слободни фрлања, а не во теретана. Можеби ве натерав да помислите дека секој шут кој сум го имал бил за победа, дека мојата игра се базира на силата, а не на страста. Можеби сум виновен што не видовте дека неуспесите ми даваа сила, дека болката е мојата мотивација. Можеби ве натерав да помислите дека кошарката е Божји дар, а не нешто на кое сум работел. Секој ден од мојот живот. Можеби и ја уништив оваа игра. А можеби…Можеби барате само оправдувања“.

Најдобриот српски кошаркар го заврши Светското првенство во Кина како најдобар поентер, а беше и избран во идеалниот тим на планетарниот собир.

Прочитајте и...  Вучиќ: Мерките на Приштина се „луди", губиме еден милион евра на ден

Србија на Мундобаскет 2019 го освои „само“ петтото место, иако се очекуваше да се бори за златниот медал, и според ФИБА ранкинзите беше најавувана како најголем фаворит за тронот.

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат