Пике и Видал можат да се откажат од фудбалот, ќарија половина милион евра на покер

Двоецот на Барселона, Жерар Пике и Артуро Видал учествуваа на турнирот од Европската покер серија и уште на стартот од турнирот беа главна атракција. Влезот на турнирот беше 25.000 евра, но и Пике и Видал заработија многу повеќе.

Пике кој за време на паузите е редовен учесник на покер турнирите, на крајот заврши како втор, веднаш зад професионалниот покер играч Хуан Пардо и заработи 350.000 евра.

Видал обезбеди пласман на финалната маса и на крајот заврши како петти за што си заработи 150.000 евра.

Прочитајте и...  Нов случај на коронавирус, целиот тим на Металург во изолација

Поврзани вести

ВИДЕО: Бод за Адеми, Милан го освои Глазгов, успешен и Тотенхем!

Слободен печат

Алушовски: Порто добро ја простудира нашата игра, затаивме во нападот

Слободен печат

ФОТО: Му избега триумфот на Вардар, Порто се спаси во последните секунди!

Фидан Коминовски

Шест месеци затвор за Јовиќ: Поднесено обвинение против напаѓачот на Реал!

Слободен печат

Нов случај на коронавирус, целиот тим на Металург во изолација

Слободен печат

Наполи поразен на стартот од ЛЕ, пресврт на Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар