Tag : артуро видал

Спорт Фудбал

Официјално: Конте го доби „војникот“ Видал

Слободен печат
Чилеанецот денеска и официјално потпиша двегодишен договор со „нероаѕурите“, си опција соработката да се продолжи за дополнителна година. Тренерот на Интер, Антонио Конте, инсистираше на...
Спорт Фудбал

Видал патува за Милано, Барса ќе брои еден милион евра!

Слободен печат
Играчот за врска на Барселона, Артуро Видал, денеска ќе пристигне во Милано за да го финализира својот трансфер во Интер, објави новинарот Фабрицио Романо на...
Спорт Фудбал

Интер и Барса се договорија, Видал си оди за пола милион евра!

Слободен печат
Искусниот чилеански фудбалер Артуро Видал го напушти каталонскиот клуб чиј дрес го носеше од 2018 година. Негов нареден предизвик според најавите ќе биде миланскиот состав...
Спорт Фудбал

Првиот список на Куман, сега сè е јасно! (ФОТО)

Слободен печат
Денеска на пријателскиот натпревар против екипата на Химнастик со почеток од 19.00 часот дебитира на тренерската клупа на Барселона ќе го има новиот стратег Роналд...
Спорт Фудбал

Видал: Клуб кој сака да биде најдобар на светот не може да има 13 професионалци!

Слободен печат
Се шпекулира дека еден од играчите кој сигурно ќе ја напушти Барселона ова лето е Артуро Видал. Чилеанеанскиот интернационалец не е во плановите на новиот...
Спорт Фудбал

Интер му вети пет засилувања на Конте

Слободен печат
Само еден од одлуката Антонио Конте да остане на клупата, се закопани воените секири и Интер се насочува кон трансфер пазарот. Сопственикот и претседател на...
Спорт Фудбал

Јунајтед има намера да ја „испразни“ клупата на Барса!?

Слободен печат
Барселона после неуспешната сезона, подготвена е да ги разгледува понудите кои доаѓаат за нејзините играчи. Веднаш интерес покажа Манчестер јунајтед кој ја следи ситуацијата со...
Спорт Фудбал

Ѕвездата на Барселона одмора на Ибица со вистинска секс бомба (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерот на Барселона, Артуро Видал, веднаш штом заврши сезоната во Ла Лига отпатува на мини одмор. Водал батериите за настап во Лигата на шампионите ги...
Спорт Фудбал

Интер за 60 милиони евра ќе го продаде Ериксен!?

Слободен печат
„Неро-аѕурите“ би можеле летово да го продадат Кристијан Ериксен доколку добие понуда од 60 милиони евра. Данецот се пресели од Тотенхем на „Џузепе Меаца“ во...
Спорт Фудбал

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Барселона со 0:1 го совладаа Ваљадолид во рамките на 36. коло до Ла Лига и ја продолжија трката за титулата. На две кола...