4 C
Скопје

Tag : Покер

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Слободен печат
Со своите речиси 32 милиони следбеници, Дан Билзериан е прогласен за „Крал на Инстаграм“, а познат е по забавите и дружењето со бројни убавици, кои...
Останатo Спорт

Пике и Видал можат да се откажат од фудбалот, ќарија половина милион евра на покер

Слободен печат
Двоецот на Барселона, Жерар Пике и Артуро Видал учествуваа на турнирот од Европската покер серија и уште на стартот од турнирот беа главна атракција. Влезот...
Еспресо Шоу биз

Се огласи поранешната сопруга на новиот дечко на Лејди Гага (ФОТО)

Слободен печат
Откако пејачката и актерка Лејди Гага е фотографирана како разменува бакнежи со инженерот за звук Дан Хортон, на социјалните мрежи се огласи и неговата поранешна...
Останатo Спорт

Иранец освои 10 милиони долари на најголемиот покер турнир (ВИДЕО)

Слободен печат
Иранецот кој живее во Германија, Хосеин Енсан е сензационален победник на Светската покер серија со што заработи неверојатни 10 милиони долари. Откако еднаш триумфира на...
Спорт Фудбал

Крузе во слободно време се релаксира со покер

Слободен печат
Голем дел од фудбалерите по завршувањето на секоја сезоната, летниот одмор го користат да се опуштат на плажите на атрактивните туристички дестинации, каде и ги...
Спорт Фудбал

Роналдо ужива играјќи покер  

Слободен печат
Луис Назарио да Лима Роналдо, фудбалската кариера ја заврши пред осум години и оттогаш постојано бара хоби кое ќе му донесе задоволство и радост во...