Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Со своите речиси 32 милиони следбеници, Дан Билзериан е прогласен за „Крал на Инстаграм“, а познат е по забавите и дружењето со бројни убавици, кои главно се полуголи додека се во негово друштво.

Милтимилионерот Дан Билзериан (39) во средата на Инстаграм се пофали дека пристигнал во Хрватска. Тој покажа дека е во Сплит, а ги посетил и околните островчиња. Билзериан инаку е познат по својот разгален и нетипичен начин на живот, но кој е тој всушност?

инстаграм

Со своите речиси 32 милиони следбеници, Дан Билзериан е прогласен за „Крал на Инстаграм“, а познат е по забавите и дружењето со бројни убавици, кои главно се полуголи додека се во негово друштво.

инстаграм

Дан е роден во 1980 година во Тампа на Флорида, а неговиот татко Пол Билзериан се збогатил со тргување на Волстрит. Со цел да ја обезбеди иднината на Дан и неговиот брат, Пол основал фондови додека тие се уште биле деца, а од кои тие и денес се финансираат.

Прочитајте и...  Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)
инстаграм

Мултимилионерот со играње на покер започнал професионално да се занимава во 2009 година, но и покрај тоа што не остварувал добри резултати, публиката неколку пати го прогласила за најсмешниот играч. Во текот на кариерата бил поврзан и со бројни славни лица, а јавно го бранеше и вереникот на Џенифер Лопез, Алекс Родригез кога го обвинија дека прокоцкал големи пари.

инстаграм

Билзериан низ годините неколку пати се фалеше дека заработил милиони на покер. Призна и дека загубил „само“ 3,6 милиони долари, но наводно добил повеќе од 60 милиони.

инстаграм

Тој имаше проблем и со властите, а во август 2014 година му го забранија и влезот во еден ноќен клуб во Мајами бидејќи ја удрил манекенката Ванеса Кастано во текот на една кавга. Подоцна изјави дека Кастано и нејзината пријателка ја нападнале неговата партнерка со која тој бил таа вечер. На крајот на истата година го тужеше и порноактерката Џенис Грифит, која ја фрли од кровот на куќата во базен поради фотографирање, а таа при падот со ногата удри на работ од базенот и ја скрши.

Прочитајте и...  11 докажани симптоми на ковид-19 што не смеат да се игнорираат
инстаграм

Една година подоцна тој најавуваше како планира да се впушти во трката за Белата куќа, но од тоа се откажа и на крјаот го поддржа Доналд Трамп на изборите.

На почетокот на октомври 2017 година Билзериан беше присутен за време на едно пукање во Лас Вегас, од каде постојано снимаше и објавуваше видеа на Инстаграм. Прво објаснуваше дека се обидува да се сокрие од напаѓачите, а на крајот истакна дека и тој „морал да посегне по пиштолот“. Многумина го критикуваа поради тој потег.

инстаграм

Билзериан инаку живее на релација Лос Анџелес – Лас Вегас, каде има луксузни куќи. Кружат гласини и дека преживеал два срцеви удари кои ги добил како последица на дрога и алкохол, но тоа никогаш не е потврдено. Билзериан нагласи дека пишува автобографија, а на оној кој ќе му смисли најдобар наслов ќе му подари 5000 долари.

Прочитајте и...  Со години ја криеја од јавноста - Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Слободен печат

11 докажани симптоми на ковид-19 што не смеат да се игнорираат

Слободен печат

Хороскоп за 12 август: Не откажувајте се од соништата!

Слободен печат

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат

Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски