Tag : куп

Спорт Фудбал

Вардар се спаси од елиминација, среќни пенали за осминафинале

Слободен печат
Денеска играчите на Вардар со доста мака успешно ја прескокнаа пречката во 1/16 финалето од Купот на Македонија. Вардар се пласираше во осминафиналето откако дури...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Слободен печат
Со своите речиси 32 милиони следбеници, Дан Билзериан е прогласен за „Крал на Инстаграм“, а познат е по забавите и дружењето со бројни убавици, кои...
Ракомет Спорт

Металург со подготовки за домашните натпреварувања и Лига Европа

Слободен печат
20 јули е датумот што тренерот на Металург, Зоран Кастратовиќ го одреди за почеток на подготовките за новата ракометна сезона. Во следната сезона металурзите покрај...
Спорт Фудбал

Судија прекина финале поради непочитување на правилата за дистанца! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Данска се играше финалниот натпревар од националниот куп во кој Сондерјиске на крајот триумфираше над Алборг со 0:2. Херој на Сондерјиске до триумфот беше...
Спорт Фудбал

Јуве преку Милан во финалето, Роналдо утна пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
По подолг период поради пандемијата на коронавирус се врати фудбалската сезона во Италија, а први на програмата се натпреварите од Купот на Италија. Вечерва на...
Ви Препорачуваме Спорт

Стојмановски: Политиката го креира и спортот, клиентелистичкиот однос карактеристичен за македонскиот фудбал (ВИДЕО)

Слободен печат
„Артан Груби, десната рака на Али Ахмети и водачот на навивачката група „шверцери“ од Чаир во „славната“ тепачка со вардаровите „комити“ на Кале, меѓу трофеите...
Спорт Фудбал

Хрватите одлучија, први на терените се враќаат Риека и Велковски!

Слободен печат
Денеска и официјално потврдија од страна на хрватската фудбалска федерација дека кон крајот на мај ќе продолжи натпреварувачката сезона 2019/2020. Како што е најавено фудбалската...
Спорт Фудбал

Поповски: Мора да заврши Првата лига, на 27 мај одлука за Македонија-Косово!

Слободен печат
Филип Поповски учествуваше во дебатата „Спортот во услови на Ковид-19 и“ го сподели своето размислување околу тоа дали и кога треба да завршат домашните натпреварувања....
Спорт Фудбал

Италијанците цело лето во „мисија“ да ја завршат сезоната

Слободен печат
Наместо до 30 јуни како што претходно се најавуваше, сезоната во најсилното италијанско првенство ќе трае до 2 август. Медиумите на Апенините пишуваат дека во...
Спорт Фудбал

Следниот натпревар Елмас и Наполи ќе го имаат во мај?

Слободен печат
Полуфиналните куп мечеви би се играле на 27 и 28 мај, а неколку дена подоцна ќе продолжи и сезоната во првенството, односно Серија А. Предлогот...