Tag : заработка

Вести Економија

Џеф Безос за 15 минути заработил 13 милијарди долари

Слободен печат
Најбогатиот човек во светот, американскиот бизнисмен Џеф Безос, основач на компанијата Амазон, го зголеми своето богатство за 13 милијарди долари само за 15 минути, соопшти...
Вести Економија

КОЈ ПОВЕЌЕ ЗАРАБОТУВА, МАЖИТЕ ИЛИ ЖЕНИТЕ: Само 22 најбогати мажи во светот имаат повеќе пари од сите жени во Африка, дали вистината е поинаква

Слободен печат
Бројот на милијардери се удвои во изминатите десет години, благодарение на економскиот систем заснован на нееднаквостите што носат жените ги носат на својот грб, предупреди...
Вести Регион

Колку заработи хрватската претседателка: Успеа да отплати кредит за стан, а нејзиниот невработен сопруг најде две работни места

Слободен печат
Актуелната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ и нејзиниот сопруг Јаков го зголемиле своето богатство за време на незиниот петгодишен мандат, пишува хрватскиот портал „Индекс“. Како...
Еспресо Шоу биз

Дали е ова можно: Погледнете колку пари заработи Чола од шестте концерти во Белград (ФОТО)

Слободен печат
Здравко Чолиќ е рекордер кога станува збор за број на концерти закажани еден по друг. Популарниот Чола закажа шест концерти во „Штарк Арена“ во Белград...
Вести Македонија

Рекордерот меѓу нотарите за 2018 година има добивка од 332.000 евра, а меѓу извршителите – 152.300 евра

Слободен печат
Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте го интервјуто со премиерот Зоран Заев. За две и пол години, во споредба со...
Вести Ви Препорачуваме Економија

КОЛКУ СЕ ЗАРАБОТУВА ВО ГЕРМАНИЈА: Лекарите земаат најмалку 9.000 евра месечно, видете кој е на дното на листата

Слободен печат
Германскиот портал Gehalt.de денес ги објави најновите податоци за највисоките и најниските плати во Германија за 2019 година. Највисоките плати во земјата ги имаат најискусните...
Еспресо Филм и ТВ Шоу биз

Ова е лудило! Погледнете колку заработи филмот „Џокер“ досега! (ФОТО)

Слободен печат
Џокер стана најпрофитабилниот филм на сите времиња, а досега има заработено повеќе од 950 милиони долари. Артур Флек кој го глуми Хоакин Феникс стана Џокер,...
Вести Економија

Најмала просечна плата во регионот во Македонија, најголема во Словенија

МИА Агенција
Највисоки просечни плати во регионот се евидентирани во Словенија и Хрватска, а најниските во Македонија, Србија и Босна и Херцеговина, покажуваат последните официјални статистички податоци....
Еспресо Спорт Фудбал Шоу биз

„Не е лесно“ да се биде Роналдо: 120.000 евра дневно од Инстаграм!

Слободен печат
Кристијано Роналдо конечно го престигна Лионел Меси, барем кога е во прашање заработката на Инстаграм. Звездата на Јувентус само од Инстаграм минатата година заработи околу...
Вести Економија

Човекот кој во еден ден заработи повеќе од 5 милијарди долари

Слободен печат
Бернард Арно, претседателот и извршен директор на групацијата „LVMH“, кој поседува 75 луксузни брендови, вклучувајќи ги Диор, Луј Витон и Хенеси, заработи 5,1 милијарди долари...