Tag : одмор

Вести Свет

Поради опасност од ширење на ковид-19 меѓу пратениците: Парламентот на Литванија оди 10 дена на „принуден“

Слободен печат
Литванскиот Парламент од утре ќе паузира една недела со цел да спречи ширење на коронавирусот меѓу пратениците. Литванската Влада размислува за проширување и заострување на рестриктивните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Додека цел свет мака мачи со короната, Дара Бубамара ужива на Занзибар

Слободен Печат
Српската пејачка Дара Бубамара (44) моментално ужива во Занзибар, а со неа е и едно момче, претприемачот Тони, за кој се шпекулира дека има околу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Николиќ ужива во луксузниот одмор, додека Раста е во затвор! (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Ана Николиќ изгледа решила да отпатува на луксузна дестинација за да ги фати зраците на сонцето и да ужива покрај базен. Ана во проѕирна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

За Каролина Гочева допрва почнува лето: Пејачката отпатува на „непозната“ дестинација и објави фотографија во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако судиме по последната објава на профилот на Инстаграм на нашата позната пејачка Каролина Гочева, летото допрва почнува за неа. Имено, македонското девојче со своите...
Магазин Сцена

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Се бројат деновите и кога есента ќе ни пристигне официјално, односно кога ќе паднат температурите и ќе ги снема сончевите зраци. Па, токму поради тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дара Бубамара го „шутна“ 23-годишното момче по одморот на Малдиви! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ништо од големата љубов во најава. Српската пејачка Дара Бубамара е повторно слободна! Пејачката раскина со 23-годишниот Тони откако уживаа на заеднички одмор на Малдивите....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сите мислат дека Луна Џогани е бремена, а таа позира во танга-бикини и јаде слатки! (ФОТО)

Васко Спасоски
Луна Џогани и нејзиниот вереник Марко Миљковиќ после веридбата отпатуваа на одмор во Турција, каде веќе неколку дена уживаат на сонце и море. Од кога...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гоца Тржан и нејзиниот партнер Раша „избегаа“ на море: Пејачката конечно во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Гоца Тржан и нејзиниот партнер Раша Новаковиќ конечно заминаа на летен одмор на море. Сопружниците одлучија да ги искорстат последните летни сончеви...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фотографии од летниот одмор: Северина позира во проѕирна летна тантела! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пред две недели, Северина објави дека е позитивна на коронавирусот и поради тоа одморот во Далмација мораше да го прекине за некои подобри времиња. Наводно...
Вести Свет

Ковид-19: Над 60.000 Белгијци летувале во земји и подрачја од т.н. „црвена зона“

Слободен печат
Шеесет и пет илјади граѓани од Белгија заминале на одмор во зони што биле обележани како црвени за Ковид-19 во текот на летото, а 900...