Петар Грашо со настап во Струмица: Дали пејачот ќе дојде со новата девојка?

Фото: Принтскрин / Instagram

Познатиот хрватски пејач и текстописец Петар Грашо ќе настапи пред македонската публика на 3 декември во Струмица. Настапот ќе биде комбинација на добра музика и храна во еден познат ресторан, а обожавателите на Грашо ќе можат да уживаат во неговата музика во малку поинтимна атмосфера .

Придружено со комплетно мени за храна, предјадење, главно јадење, десерт и пијалаци, цената за ова уживање се движи од 2500 до 3000 денари, а за ВИП гостите и најголемите фанови посебни места и секако цена од 3500 денари по лице.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Petar Grašo (@petargrasoofficial)


Грашо и неговата поранешна долгогодишна партнерка, пејачката Данијела Мартиновиќ сè уште ги полнат страниците на магазините и порталите по официјалното објавување дека по 24 годишна врска повеќе не се заедно.

На почетокот на мај, одекна веста за раскинувањето на 24-годишната врска помеѓу хрватските пејачи Данијела Мартиновиќ (50) и Петар Грашо (45), што тогаш ги шокираше бројните пријатели, семејството и колегите.

– Вистина е дека Данијела и Петар живееја на одделни адреси во последните месеци, како поради деловни проекти, така и поради одредени лични причини,  изјавила тогаш менаџерката на Грашо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RTL Show (@rtl.show)


Потоа одекна веста дека Грашо има нова љубов, а тоа е ќерката на хрватскиот музичар Тончи Хуљиќ, Хана, која е 14 години помлада од Грашо, а на социјалните мрежи се појавија и многу фотографии од новиот пар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hana Who (@hana.huljic)


Хана го придружува пејачот на повеќето настапи…

Целиот текст и коментарите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Видео на денот