• нова девојка

Петар Грашо со настап во Струмица: Дали пејачот ќе дојде со новата девојка?

Познатиот хрватски пејач и текстописец Петар Грашо ќе настапи пред македонската публика на 3 декември во Струмица. Настапот ќе биде комбинација на добра музика и храна во еден познат ресторан, а обожавателите на Грашо ќе можат да уживаат во неговата музика во малку поинтимна атмосфера . Придружено со комплетно мени за храна, предјадење, главно јадење, …

Петар Грашо со настап во Струмица: Дали пејачот ќе дојде со новата девојка? Read More »