Tag : пејачот

Магазин Магазин слајдер Сцена

Сауна, подно греење, а креветот полуксузен од дома! Ѕирнете во автобусот за турнеи на Џастин Бибер (ФОТО)

Слободен печат
Канадскиот пејач Џастин Бибер (26) и неговата сопруга Хајли Бибер (23) претходниот викенд го поминаа во националниот парк Јута во кој тие со неговиот луксузен...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Почина пејачот Бил Витерс, авторот на хитот „Ain’t No Sunshine”

Слободен печат
Бил Витерс, американскиот соул пејач, кој ги напиша и отпеа хитовите како „Lean on Me”,„Ain’t No Sunshine” и „Lovely Day” почина на 82 годишна возраст...
Еспресо Шоу биз

Пејачот со провокативна фотка ги шокираше фановите: Имам анаконда во гаќите (ФОТО)

Слободен печат
Пејачот Џејсон Деруло своите фанови ги остави зачудени, особено понежниот пол, откако на својот Инстаграм профил објави фотографија под која искоментирал дека има „анаконда во...
Еспресо Шоу биз

Брајан Адамс во Скопје: Да не се брзате некаде? Јас планирам вечерва многу да пеам! (ФОТО+ВИДЕО)

Васко Спасоски
Со 30 мин задоцнување канадската ѕведа се појави на големата бина во спортскиот комплекс “А1 арена” и ги поздрави илјадниците фанови со: “Здраво Македонијо”, а...
Забава Магазин

Србин во Америка прави палачинка „Југословенка“, ја обожава дури и пејачот на Металика! (ВИДЕО)

Слободен печат
Владан од Крагуевац по доаѓањето во Чикаго отворил ресторан со балканска кујна, а во него се прави најдобрата палачинка во Америка – „Југословенка“. „Кога ја...