8 C
Скопје

Пејачката го почести фановите за 30-годишнината од кариерата: Мараја Кери штотуку објави нов ремикс албум!

Како дел од прославата за 30-годишнината од својата кариера, Мараја Кери објави нов ремикс албум кој е полн со хитови од нејзиното издание од 2012 година – „Charmbracele“.

На албумот, меѓу останатите, се наоѓаат и освежените верзии од нејзините „Through the Rain,” „I Only Wanted“, „The One,” „Boy (I Need You)”.

Целиот албум се состои од тринаесет ремикс песни и трае околу осумдесет минути.

Ремикс албумот е достапен на сите стриминг сервиси…

Прочитајте и...  Што ќе се случи со вашето тело доколку не пиете кафе 4 недели: Повеќе енергија, помалку брчки и уште многу бенефити

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар