24.8 C
Скопје

Tag : албум

Културен печат

Нов албум: „Чиста околина“ го објавија „Avant-garde fatiguée“

Тони Димков
Tочно дваесет и пет години по култното деби „Новиот аспект на старата школа“ хип-хоп бендот „Чиста околина“ го објавија повратничкиот албум „Avant-garde Fatiguée“. Албумот беше...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Со нов спот и реиздание на албумот „Море без обала“, рокерите „Ван Гог“ прославуваат 35 години постоење на музичката сцена

Слободен печат
Музичкото патување на познатата српска рок група „Ван Гог“ долго веќе полни 35 години, од антологиски хитови од осумдесеттите години, преку иновативни повеќедецениски музички и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Лејди Гага на забава со стотина луѓе: Забавувајте се откако ќе бидете вакцинирани

Слободен печат
На социјалните мрежи беа објавени снимки од корона – забавата, на која присуствувала и поп – ѕвездата Лејди Гага, заедно со нејзиниот менаџер Боби Кембел...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: „КРУГ“- Слушнете го првиот сингл на Никола Мицевски

Слободен печат
Никола Мицевски во својот прв сингл “КРУГ”, го пренесува целото негово музичко и животно искуство… Моментално еден од најекспонираните македонски композитори Никола Мицевски, или “Човекот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага подготвува нов албум: Овој пат ќе уживате во џез изведби на пејачката во дует со Тони Бенет

Слободен печат
Бен Рајс, долгогодишен пријател и продуцент на поп-ѕвездата Лејди Гага, откри дека пејачката работи на својот нов студиски албум. „Имам студио дома, работиме на нова...
Спорт Фудбал

ФОТО: Никогаш повозбудлив, Македонија во култниот албум на „Панини“!

Слободен печат
Како што е веќе познато, македонската фудбалска А репрезентација за првпат во својата историја во сениорска конкуренција ќе настапи на едно Европско првенство. А воедно...
Културен печат

Новиот албум „Фалан филан“ на групата „Перија“ го објави „Шарла рекордс“

Тони Димков
Дискографската куќа „Шарла рекордс“ го објави новиот албум „Фалан филан“ на групата „Перија“. Тоа е второ нивно издание за етикетата „Шарла Рекордс“, по широко прифатениот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Интернет „гори“ од критики: Мадона го „украла“ телото на своја обожавателка

Слободен печат
Музичката дива Мадона се најде на мета на обвинувања поради потегот кој никој не би очекувал од неа. Имено, цел свет зборува за фотографијата на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Деми Ловато со нови детали за долго очекуваниот албум: Најавени се дуети со Аријана Гранде и Ноа Сајрус

Слободен печат
Деми Ловато ќе го објави својот нов албум „Dancing With The Devil – The The Art of Starting Over“ на 2 април, а пејачката притоа...
Спорт Фудбал

Подгответе се: Наскоро во продажба албумот со сликички на „Панини“ – ЕВРО 2020!

Слободен печат
Сите со нетрпение го очекуваме дебитанскиот настап на нашата најдобра репрезентација на европските шампионати. А како најава на тоа задоволството ќе биде уште поголемо што...