18 C
Скопје

Tag : годишнината

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Пејачката го почести фановите за 30-годишнината од кариерата: Мараја Кери штотуку објави нов ремикс албум!

Слободен печат
Како дел од прославата за 30-годишнината од својата кариера, Мараја Кери објави нов ремикс албум кој е полн со хитови од нејзиното издание од 2012...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Пинк ја прослави 15-годишнината од бракот со емотивни фотографии

Слободен печат
Поп-рок ѕвездата Пинк и нејзиниот долгогодишен сопруг Карли Харт, прославија 15 години од својот брак. Сопственичката на хитот „Raise Your Glass“ на Инстаграм сподели серија...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Пред 30 години беше емитувана првата епизода од „Беверли Хилс“ – Ѕвездите од серијата се присетија на годишнината (ФОТО)

Слободен печат
На 4-ти октомври 1990 година беше емитувана првата епизода na легендарна серија „Беверли Хилс, 90210“. На јубелејната годишнина се присетија ѕвездите од ова остварување… Актерката...
Вести Македонија

Ахмети ги кани Гаши, Касами, Села и Тачи на средба на годишнината од Рамковниот договор

МИА Агенција
На годишнината од потпишувањето на Охридскиот Рамковен договор, в четврток – 13 Август 2020 година, претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети, по...
Вести Македонија

Одбележана 76-годишнината од Февруарскиот поход

МИА Агенција
Во организација на Општинскиот одбор на Сојузот  на борци од Виница, денеска во селото Истибања се одржа централната манифестација за одбележување на 76-годишнината од Февруарскиот...
Еспресо Шоу биз

Меган и Хари ја одбележаа годишнината од веридбата со досега необјавена фотографија (ФОТО)

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл вчера прославија годишнина од нивната веридба. Омилениот кралски пар на јавноста ѝ ја соопшти среќната вест од прекрасната градина „Sunken...
Еспресо Шоу биз

Славниот пар размени емотивни пораки по повод 3-годишнината од бракот (ФОТО)

Слободен печат
Познатата тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Шванштајгер, денес слават три години од бракот, а по тој повод напишаа емотивни пораки на своите...
Еспресо Шоу биз

НИВНАТА ЉУБОВ КАКО ИНСПИРАЦИЈА: Бекамови ја слават 20 годишнината од бракот (ФОТО)

Слободен печат
Еден од најпознатите парови на светот Викторија и Дејвид Бекам денес слават 20 години од бракот. Еден на друг, годините поминати заедно си ги честитаа...
Еспресо Шоу биз

Кралицата не крие која и е миленичка: Кејт Мидлтон за годишнината од брак добила вистинско изненадување!

Слободен печат
За Кејт Мидлтон понеделникот бил особено свечен ден и тоа не само поради 8-годишнината од венчавката со принцот Вилијам, туку и поради признанието кое го добила...